Řekli o nás

Yvetta Blanarovičová

"Soutěže, které podporují rozvoj talentu, by měly mít prioritu, protože ať ve sportu, v umění či jiných oblastech je nezbytně nutné, abychom měli dobrou líheň nadaných dětí, které se mohou ukázat právě soutěžemi tohoto typu a dosáhnout tak dobrých výsledků."

Herečka a zpěvačka, vystudovala státní konzervatoř ve slovenské Žilině (obor zpěv a hru na housle) a poté Státní konzervatoř v Praze. Byla obsazena do několika rolí v Národním divadle a v Realistickém divadle v Praze a také se stala jednou ze zakládajících členů divadla Imaginace. Její filmovou kariéru odstartoval film režiséra I. Balaďi, Prázdniny (1974). Za svou roli čertíka v Princezně ze mlejna byla roku 1995 nominována na Českého lva a za tutéž roli obdržela v roce 1994 cenu za nejlepší herecký výkon. Za své herecké výkony byla oceněna nejen na českých, ale i na zahraničních festivalech. V roce 2001 hostovala na koncertu Českého národního symfonického orchestru. Jako stálý host se objevuje v zábavném pořadu rež. J. Adamce, Dobroty. Kromě herectví se také věnuje dabingu a je autorkou mnoha benefičních koncertů a v roce 2004 založila Nadační fond Fantazie.

Zúčastnila jste se v dětství nějaké soutěže? A jaké?

Hodně jsem sportovala, dělala balet, hrála na housle, zpívala a tančila. V týdnu jsem každý den chodila večer domů a o víkendu jsem se zúčastňovala soutěží ať ve zpěvu, recitaci, tanci nebo sportu. Mám doma tolik cen, že už ani nevím co k čemu patří. Na základce jsem se učila rusky, takže jsem obsazovala přední místa i v ruské poesii. Bylo to zábavné a neměla jsem čas na hlouposti.

Považujete úspěch v soutěžích za motivaci?

Každý úspěch či neúspěch byl pro mne povzbuzení k tomu, jít dál a být lepší.

Myslíte, že soutěž Zlatý oříšek a jeho mediální podpora mohou dětem pomoci v dalším rozvoji?

Soutěže, které podporují rozvoj talentu, by měly mít prioritu, protože ať ve sportu, v umění či jiných oblastech je nezbytně nutné, abychom měli dobrou líheň nadaných dětí, které se mohou ukázat právě soutěžemi tohoto typu a dosáhnout tak dobrých výsledků.

Z vlastní zkušenosti jistě víte, kolik úsilí vyžaduje úspěch. Máte pro děti tip, jak vydržet a nevzdávat se?

Cesta ke zdokonalování a spokojenosti má hodně hrbolů a děr, ale pokud je přímá, má člověk o to větší radost z úspěchu. Pak se dřina a odříkání v určitém čase změní na radost a zdravou hrdost...

Máte radu, jak se vyrovnat i s neúspěchem?

Většinou úspěchy, které přijdou, jsou vyvažovány neúspěchy, a je jen důležité případné nezdary vydržet, překonat je a jít dál.

Generální partner

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

S podporou

Děkujeme všem,
kteří podporují
nadání a úspěchy
dětí České republiky!