Řekli o nás

Monika Vlčková Míčková

"Byla jsem mile překvapená, že soutěž je určená pro tak široké spektrum talentovaných dětí."

Monika Vlčková Míčková (* 1991) je bývalá česká moderní gymnastka. V letech 2011–2015 byla absolutní mistryní České republiky v moderní gymnastice. Od roku 2007 šestkrát reprezentovala Českou republiku ve světovém poháru a na Mistrovství světa v moderní gymnastice. V roce 2012 reprezentovala Českou republiku na Letních olympijských hrách v Londýně. Opakovaně se zúčastnila sérií Grand Prix.

Jak byste ohodnotila ZO?

Do té chvíle, než mě ČT oslovila s nabídkou stát se letošní patronkou Zlatého oříšku, jsem o této soutěži neměla nejmenší tušení. Ale ihned poté jsem si vyhledala na internetu informace a byla jsem překvapená, že taková soutěž existuje. Že se nejedná o soutěž jen pro sportovně nadanou mládež, ale byla jsem mile překvapená, že je určená pro tak široké spektrum talentovaných dětí. A shlédla jsem i několik minulých ročníků. 

Kdybyste se mohla zúčastnit ZO, v jakém by to bylo oboru?

Jako bývalá moderní gymnastka nyní mohu jen litovat, že jsem se jako dítě také nepřihlásila. Je to určitě skvělá příležitost pro děti i rodiče zviditelnit se nebo oslovit sponzory. 

Co byste vzkázala těm, kteří se snažili, ale Zlatý oříšek nezískali? 

Všem dětem bych vzkázala, že dokud dělají to, co je baví, je to to nejlepší, co může být, pak se jim bude dařit samo. A pokud v soutěži neuspěly letos, nemělo by je to odradit, dál na sobě pracovat, nevzdávat se a jít za svými sny. Vyplatí se to a vítězství se jednou dočkají.

Generální partner

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

S podporou

Děkujeme všem,
kteří podporují
nadání a úspěchy
dětí České republiky!