Řekli o nás

Roman Vojtek

"Je úžasné, že se někdo takto zajímá, a navíc i pomáhá talentovaným dětem."

Roman Vojtek je jedním z předních muzikálových herců, moderátorů a zpěváků v České republice. Za své muzikálové výkony byl několikrát nominován na cenu Thálie. Ve své kariéře si po JAMU prošel řadou předních velkých muzikálů (Pomáda, Monte Cristo, Vlasy, Dracula, Velká muzikálová show, Hříšný tanec, Horečka sobotní noci) a nejedním divadelním představením (Sny svatojánských nocí, Radúz a Mahulena, Svět plný andělů, West Side Story, Miluji tě ale…, Pozvání na večírek).

Zúčastnil jste se v dětství nějaké soutěže? A jaké?

Já jsem Beran a to je hodně soutěživé znamení, takže jsem se účastnil podobných akcí poměrně často. Ať to byly gymnastické závody, soutěže s folklorním souborem, ve kterém jsem tancoval, nebo soutěže pěvecké, které jsem obzvlášť vyhledával.

Jakého jste dosáhl úspěchu, soutěžil jste rád?

Pár věcí jsem v dětství dokázal. Byl jsem dvacátý v republice ve sportovní gymnastice, s foklorním souborem jsme např. vyhráli mezinárodní festival ve Španělsku, ale kupodivu v tom, co dělám teď, tedy ve zpěvu, jsem nikdy nic nevyhrál.

Považujete úspěch v soutěžích za motivaci?

Určitě ano. Ale mnohem důležitější je myslím to, aby vás ona aktivita doopravdy bavila!

Myslíte, že soutěž Zlatý oříšek a jeho mediální podpora mohou dětem pomoci v dalším rozvoji talentu?

Samozřejmě! Je úžasné, že se někdo takto zajímá, a navíc i pomáhá talentovaným dětem.

Z vlastní zkušenosti jistě víte, kolik úsilí vyžaduje úspěch. Máte pro děti tip, jak vydržet a nezdávat se?

Nic, co stojí za to, není zadarmo. A taky ty nejcennější a největší úspěchy přicházejí vždy až po nějaké práci, úsilí, snažení. Nechtějte uspět ze dne na den, okamžitě. Takové výhry nemají dlouhé trvání. Chce to určitě systematickou a trpělivou práci. A když vydržíte a půjdete si za svým snem, život se vám úspěchem určitě odmění.

Generální partner

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

S podporou

Děkujeme všem,
kteří podporují
nadání a úspěchy
dětí České republiky!