Zlatá síň slávy

Gabriela Jílková

Talentovaná cimbálistka a vítězka Zlatého oříšku 2006

Je vítězkou ve hře na cimbál z roku 2006 a v současné době končí třetí ročník Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě. Účinkuje na mezinárodních hudebních festivalech a měla již první samostatný koncert.

Jak ti pomohl úspěch v soutěži Zlatý oříšek v dalším rozvoji nadání, se kterým ses do soutěže přihlásila?

Zlatý oříšek byl jedním z mnoha odrazových můstků, které mi motivačně i mediálně pomáhaly na mé cestě, na kterou jsem se ve svých pěti letech vydala. Ještě dodnes se mne při rozhovorech redaktoři ptají, jak se mi podařilo Zlatý oříšek získat, jaké to je být jeho držitelkou a tak podobně.

Jakého svého úspěchu si nejvíce ceníš od vítězství ve Zlatém oříšku?

Od té doby uplynulo již hodně vody. Následovaly další úspěchy, jako například první místa v soutěžích na Mezinárodních festivalech cimbálu, první místa a absolutní vítězství v celostátních soutěžích základních uměleckých škol, první samostatný koncert v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy, přijetí na Janáčkovu konzervatoř a Gymnázium v Ostravě.

Myslíš, že ti soutěž pomohla i v jiné činnosti, studiu apod.?

K mému rozhodnutí věnovat se hudbě určitě přispěla i účast v soutěži Zlatý oříšek, neboť jsem se zde setkala se spoustou skvělých mladých lidí, kteří si šli za svými sny, což na mne velice silně zapůsobilo.

Věděla jsi vždy, že se chceš hře na cimbál věnovat profesionálně?

Když jsem jako malá holčička začínala na cimbál hrát, netušila jsem, jak moc a jak ráda se budu této činnosti v budoucnu věnovat. Časem jsem došla k přesvědčení, že se chci hudbě a cimbálu věnovat profesionálně.

Sleduješ Zlatý oříšek i dnes, zaujal tě někdo ze soutěžících? Co bys doporučila úspěšným dětem a kolektivům, které se do Zlatého oříšku hlásí?

Dovolí-li mi to čas, dodnes se ráda dívám na další pokračování Zlatého oříšku. A všem těmto dětem přeji, ať se jim v životě daří a aby to, co dělají, dělaly pro radost svou i pro radost ostatních. Neboť to je jeden z hlavních důvodů, proč by své činnosti měly věnovat tak mnoho času, lásky a energie.

Zlatý oříšek Vám přinášejí

Hlavní partner

Partner

Partneři soutěže