Jana a Markéta Hejdovy

sólový zpěv, komorní a sborový, klavír, flétny, kytara recitace

Nominace nám byla udělena v roce 2013

Nominace byla udělena za:

JANA:
Duškova mezinárodní soutěž - 1. místo zpěv
2012 Pražský pěvec - 1. místo zpěv
2012 Dětská Porta celostátní - 2. místo
2012 Karlovarský skřivánek krajské kolo - 1. místo zpěv
2013 Kladenská Veverka - 1. místo literární:
2013 Slánka 3. místo recitace
2012 Přehlídka sborů kraj - zvl. cena za sólo zpěv
2012 Pražský pěvec - č. uznání
2012 Soutěž ZUŠ okresní kolo - 1. místo zpěv
MARKÉTA:
PRAGuitarra classica - 2. místo kytara
2013 ZUŠ krajské kolo - 1. místo zpěv 2012 Jarní petrklíč - Zlatá stuha kytara
2013 Jarní petrklíč - Zlatá stuha kytara
2012 Jarní petrklíč - Zlatá stuha zpěv
2012 Pražský pěvec - 3. místo zpěv
2012 Slánka - 1. místo recit.
2013 Slánka - 2. místo recit.
2013 ZUŠ okres - 1. místo zpěv
2012 Slánka - 3. místo recit.
2012 K. Skřivánek okresní kolo - uznání zpěv.

Co právě děláme?

01.05.2017
Ahoj! Zajímají-li Vás naše společné úspěchy, mrkněte na profil Markéty.

01.11.2015
Ahoj, dobrý den,
zdravíme všechny účastníky ZO 2015 a hlavně paní I. Raškovou a pana J. Kotmela. Přejeme hodně štěstí a pevné nervy! (Máme to ještě v živé paměti a tak jsme v myšlenkách s Vámi).
Ani nevíme, jak to uteklo, dlouho jsme nepsaly, co děláme, takže stručně: např. Markéta získala 1. místo v Mezinárodní kytarové soutěži ve Zruči n. S., hrály jsme jako jediní dětští hosté na národním finále Porty v Řevnicích, (moc hezké muzikantské setkání s V. Neckářem, L. Filipovou a P. Kocmanem). Potom, co jsme vyhrály Zlatý oříšek Středočeského kraje, jsme zvítězili v oblastním a posléze národním finále Dětské Porty 2015 (s vlastními písněmi). Markéta obhájila opět 1. místo v kytarové soutěži PRAGuitarra classica 2015, (nahrávka pro ČRo Vltava); 2. místo v oblastní recitační soutěži Slánka, čestné uznání krajská Dětská scéna; obhájila 1. místo v Celonárodní literární soutěži Rosteme s knihou (Svět knihy 2015); Stříbrnou stuhu Jarního petrklíče – kytara; v tvrdé konkurenci získala 2. místo v soutěži Pražský pěvec 2015. Mezitím Jana získala výborné 2. místo v kvalitně obsazené pěvecké soutěži ZUŠ, zúčastnila se několika olympiád s dobrými výsledky, úspěšně provedla dva absolventské koncerty ZUŠ. Společně jsme vyhrály středočeskou soutěž Labyrint v hudbě – kat. kapela a Markéta kat. – sólo. V květnu jsme vyhrály 1. místo v národním finále Folkového kvítku (výhradně vlastní písně) a mohly si tak zahrát na Dnech Umělecké besedy na Vyšehradě a na festivalu Žalmanův folkový Kyjov (na podiu jsme se střídaly s Druhou trávou s R. Křesťanem i slavnými Poutníky – dojemná atmosféra oslav 45. výročí kapely).
Tak ještě jednou – držte se, ať porota správně rozhodne!

Jana a Markéta

27.04.2014
Ahoj, stále máme dost napilno a tak píšeme až teď.
V listopadu jsme společně v duu vyhrály pražské oblastní kolo Dětské Porty a postoupily tak do republikového finále, ve kterém jsme na konci ledna 2014 získaly 2. místo.

Jana:
„Markéta získala v únoru 1. místo v okresním kole kytarové soutěže ZUŠ, postoupila do krajského kola, kde opět získala 1. místo; na Jarním petrklíči získala za hru na kytaru Stříbrnou stuhu, ale hlavně získala 1. místo v kytarové soutěži PRAGuitarra Clássica.“

Markéta:
„Byl to pěkný den – dopoledne hraní na soutěži PRAGuitarra, čekání na večerní vyhlášení výsledků jsme si zkrátily úžasnou plavbou po Vltavě a Kampě (tuto vyjížďku jsme získaly jako cenu v literární soutěži Kladenská veverka – 2. a 3. místo), pak dobré zprávy na vyhlášení výsledků – 1. místo s těšením na vystoupení na koncertě vítězů nahrávaném Českým rozhlasem.
Teď se těším na vystoupení na slavnostní přehlídce vítězů krajských kol soutěže ZUŠ.
Jana získala 2. místo v oblastním kole recitační soutěže Dětská scéna a postoupila tak do krajské přehlídky této soutěže, kde recitovala také úspěšně, ač oslabena nemocí, postoupila do druhého kola a získala čestné uznání. Mezitím si Jana odskočila na okresní kola Biologické a Matematické olympiády a pro 1. místo v plaveckých závodech župního přeboru sokolské všestrannosti.“

Odehrály jsme také pěknou řádku instrumentálních a pěveckých vystoupení a divadelních představení.

Děkujeme všem, kteří nám pomáhali s přípravou a drželi nám palce.

A protože nerady prozrazujeme své plány dopředu, napíšeme jen, že se těšíme na naše společné vystoupení na hlavní scéně festivalu Folkový kvítek, kam jsme byly pozvány jako hosté.

Generální partner

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

S podporou

Děkujeme všem,
kteří podporují
nadání a úspěchy
dětí České republiky!