Radka Janků

literatura a výtvarná činnost

Zlatý oříšek jsem získala v roce 2010

Moje úspěchy:

2012 - Vítězství v soutěži animovaných filmů v rámci festivalu \"Animánie - Podzimní sklizeň\" v Plzni. Animovaný film \"Jak Bertík ke štěstí přišel\" v kategorii na téma zahrada, které bylo zařazeno ke 100. výročí narození výtvarníka a animátora Jiřího Trnky, získal hlavní cenu. Ještě větším překvapením byla cena diváků.

Byla jsem nominována za:

Úspěchy v celostátní literární soutěži - prvotiny 6. 10. 2010 Olomouc, výtvarná soutěž O hejtmanský mobil 2010 – 1. Místo.

Co právě dělám?

09.01.2013
Přeji všem šťastný rok 2013. Já jsem ho začala s muzikou. Hrou na flétnu s klavírním doprovodem mého učitele jsem uvedla výstavu mojí babičce textilní výtvarnici Jarmile Koubové, která tká gobelíny. Výstava v krásném výstavním sálu v Karlových Varech potěšila mnoho lidí.
Konec roku pro mne byl také šťastný. Zvítězila jsem v soutěži animovaných filmů v rámci festivalu \"Animánie - Podzimní sklizeň\" v Plzni. S animovaným filmem \"Jak Bertík ke štěstí přišel\" v kategorii na téma zahrada. Toto téma bylo zařazeno ke 100. výročí narození výtvarníka a animátora Jiřího Trnky. Že jsem získala hlavní cenu jsem byla šťastná, ale ještě větším překvapením byla cena diváků. Té si vážím ještě více.

22.10.2012
Ahoj, opět jsem uspěla v tradiční výtvarné soutěži našeho kraje \"O hejtmanský mobil\". Za kresbu Andělská hora za soumraku jsem byla 1. Cenu jsem získala i za fotografii v republikové soutěži Českého zahrádkářského svazu \"Krásy našich zahrad\".
Krásný barevný podzim přeji všem, Radka

09.08.2012
Krásné léto vám všem. Během prázdnin pracuji na své nové knize a dnes jsem se zabývala ilustracemi. Také zkouším animovat figurky pro krátký film. Koncem školního roku jsem v Praze - Průhonicích získala dvě 1. místa za botanické ilustrace koukolu polního, škornice a leknínu bílého. Dostala jsem se do celostátního kola soutěže Mladý zahrádkář a v krajském kole biologické olympiády jsem byla 2. V celostátní soutěži hry na flétnu \"Teplické flautohry\", která se koná na Konzervatoři v Teplicích jsem byla 3.

04.04.2012
Přeji všem krásné jaro.
Moje jaro začalo úspěšně. V nově připravované knize "Urban legends - Městské legendy", se objeví i moje pověst "Záhadný muž s pelerínou". Soutěž Urban legends byla vyhlášena pro děti z celé ČR a 30 vybraných příspěvků bude tvořit obsah knihy, která se brzy objeví v knihkupectvích.

Další radostnou jarní výhru jsem získala v Brandýse nad Orlicí, kde se konalo ústřední kolo literárně historické soutěže "Komenský a my".
Získala jsem 2. cenu
Úspěšné jaro všem!
Přeje Radka

17.01.2012
Ahoj kamarádi, nějak rychle uplynulo 1. pololetí školního roku a tak doplním několik nových ocenění. Čestné uznání poroty jsem získala poprvé za báseň. Bylo to v literární soutěži "Pardubické střípky" za báseň Vrána. V prosinci jsem získala 1.cenu v krajské soutěži za obraz "Ostrov přátelství" malovaný na vlastnoručně vyrobeném papíru. Přeji vám všem mnoho úspěchů v roce 2012.

16.10.2011
Ahoj, rozluštila jsem záhadu NoRaTel a dostala jsem se do televizního štábu jako televizní redaktorka na Festival Oty Hofmana, který je zaměřen na filmy pro dětské diváky do Ostrova u Karlových Varů. Bylo to supééér! Všem doporučuji. O zmíněném konkurzu se dozvíš na adrese www.zahadanoratel.cz a výsledky naší práce najdeš na www.youtube.com/liberecdtv

22.06.2011
Konec školního roku pro mne byl bohatý na zážitky a získala jsem i několik ocenění. Z těch zážitků býl moc krásný školní jazykový kurz a pobyt v Anglii, který jsem si zaplatila za výhru "Zlatý oříšek".
Další zážitek i s oceněním byl v botanické zahradě v Průhonicích. Moc krásná zahrada s neuvěřitelně krásnými a barevnými květinami. Zde jsem získala 1. cenu za botanickou ilustraci Anturie a Tolije bahenní.
V krajské fotografické soutěži "Země a voda" jsem získla 2. místo za fotografii "pravěká současnost".
Přeji všem krásné léto!

22.06.2011
Ahoj, tak moje zahrádkářské úsilí propojené s výtvarkou nebylo marné. V národním kole v Kroměříži jsem se umístila v první desítce, byla jsem sedmá. Soutěž s bohatým doprovodným programem byla nad moje očekávání, zkrátka skvělá. Učili jsme se aranžovat ikebanu, a mnoho času pobývali v nádherných zahradách. pro výtvarníka velký zážitek. Moc děkuji organizátorům soutěže, hodnotím jedničkou.

22.05.2011
Zdravím vás a posílám zprávu. V poslední době jsem se začala více zabývat tím, co nejvíce a nejraději kreslím, přírodou. Proniknout do některých tajů přírody je krásné. Postoupila jsem do krajského kola biologické olympiády a krajského kola soutěže Mladý zahrádkář. Z krajského kola Mladý zahrádkář, kde jsem zvítězila, budu pokračovat v kole celostátním v Kroměříži. Na Kroměříž a hlavně nádherné kroměřížské zahrady se moc těším.

14.04.2011
Ahoj všichni "oříškáři" a příznivci soutěže Zlatý oříšek. Před nedávnou dobou jsem měla velký zážitek v Brandýse nad Orlicí, kam jsem se probojovala do ústředního kola celostátní, literárně historické soutěže "Komenský a my". V rámci slavnostního programu jsem na vlastní uši slyšela kytaristku Hedviku Švendovou. Byl to moc krásný koncert a navíc se mi líbí, že jsou na Hedviku všichni v Brandýse hrdi. Ocenění v soutěži, které jsem získala mě potěšilo. Navíc jsem se více seznámila s dílem "Labyrint světa a ráj srdce", které je trefné i v současnosti a moc mě inspiruje. Doporučuji návštěvu Brandýsa, mají tam krásné bludiště ze stříhaných habrů.

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

S podporou

Děkujeme všem,
kteří podporují
nadání a úspěchy
dětí České republiky!