Eduard Kollert

housle

Zlatý oříšek jsem získal v roce 2016

Moje úspěchy:

2018 - Vystoupil jsem na festivalu Bohuslava Martinů v Praze. Hrál jsem koncert pro housle, klavír a orchestr od B. Martinů se Severočeskou filharmonií Teplice.

2017 - Zvláštní cena za nejlepší virtuózní skladbu na Čajkovského soutěži pro mladé hudebníky

Byl jsem nominován za:

1.9.2016 - zahajovací koncert festivalu Mladá Praha, koncert s orchestrem v Rudolfinu,
červen 2016 - koncertní turné po jižním Rusku - sólista s orchestrem (Waxmanm,Čajkovský),
květen 2016 - slavnostní závěrečný koncert na festivalu \"Moscow meets friends\"(Carmen fantazie pro housle a orchestr),
květen 2015 - 1. cena na Mezinárodní soutěži v Novosibirsku,
prosinec 2015 - 3. cena na Mezinárodní televizní soutěži \"Nutcracker\" v Moskvě.
Aktuální soupis soutěžních úspěchů:
3. cena, Mezinárodní televizní soutěž pro mladé hudebníky “Nutcracker” Moskva 2015,
1. cena, Mezinárodní houslová soutěž v Novosibirsku 2016,
1. cena, Mezinárodní houslová soutěž v Astaně 2016.
Doplnění k jeho osobnosti. Narodil se v Tokiu. V prvních ročnících české ZŠ chodil o letních prázdninách do normální japonské školy v Tokiu (tam mají prázdniny posunuté). Dělaly se tam mimo jiné školní koncerty a Eda si vyzkoušel, jaké je to dirigovat sbor. V blízkosti školy bylo také závodiště sportovních lodí (racing boat) a dostihové závodiště. Jako žák si mohl zdarma zkusit pilotování sportovního člunu a projížďku na koni po dostihovém závodišti.
Od devíti let studuje na mezinárodní hudební akademii ve Švýcarsku, kam dojíždí (tráví tam asi polovinu z roku). Je tam mezi největšími talenty světa z mnoha zemí a to je pro něj nesmírně zajímavé. Také cestuje často na festivaly, mistrovské kurzy, soutěže a tak si vytvořil mnoho přátel po celém světě. Zajímají ho šachy a japonské šachy šógi. Rád čte a jak jsem zmínil, jezdí na bruslích inlinech

Co právě dělám?

22.08.2019
Opět koncert pro housle, klavír a orchestr od B. Martinů se Severočeskou filharmonií Teplice. Tentokrát v Teplicích.

22.08.2019
Vystoupil jsem na festivalu Dny Bohuslava Martinů 2018 v Praze. Hrál jsem koncert pro housle, klavír a orchestr od B. Martinů se Severočeskou filharmonií Teplice.

22.08.2019
V loňském roce jsem začal studovat na Vysoké hudební škole královny Sofie v Madridu.
Škola je hned vedle královského paláce, hrozně se mi líbí!
Užívám si univerzitního života s kamarády z celého světa :-).
Na podzim jsme hráli s orchestrem na koncertu k 80. narozeninám královny Sofie. Dirigovali Placido Domingo a Zubin Mehta!

04.03.2018
V únoru mě pozvali do Jordánska, abych hrál recitál na festivalu. Poznal jsem spoustu nových přátel, kteří mě vzali na úžasná turistická místa - \"Jerash\" a jeden ze 7 nových divů světa \"Petra\"

23.01.2018
Dnes se stala strašná věc. Táta nechal udělat drobnou opravu auta v servisu. Včera v noci někdo založil požár v lakovně servisu – vevnitř bylo zaparkované naše opravené auto. Shořelo na uhel, je z něj nepoužitelný vrak... Jezdili jsme s ním tisíce kilometrů na hodiny houslí, na soutěže, festivaly, koncerty u nás i v cizině, mistrovské kurzy, neobejdeme se bez něj. Měl jsem s ním spojených strašně moc důležitých zážitků. Teď nemáme nic. Až policie ukončení šeření, pojišťovna vyřídí zase své šetření, prý nám dá pojišťovna nějaké peníze, ale určitě ne dost na spolehlivé auto. Ach jo... :\'(

25.11.2017
Zúčastnil jsem se první mezinárodní soutěže pro dospělé o pohár prezidenta v Astaně. Věkový limit byl 18-28 let, dostal jsem výjimku pro účast, i když mi právě bylo teprve patnáct.

Získal jsem 2. cenu!

09.07.2017
Získal jsem Zvláštní cenu za nejlepší provedení virtuózní skladby na Čajkovského soutěži pro mladé hudebníky. Tahle soutěž je považována za největší na světě pro hudebníky do 17-ti let, tak si získání ceny moc považuju.
Zároveň jsem byl pozván k vystoupení na EXPO 2017, kde jsem vystoupoval na prezentaci Čajkovského soutěže.

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

S podporou

Děkujeme všem,
kteří podporují
nadání a úspěchy
dětí České republiky!