Řekli o nás

Šárka Kašpárková

"Kdybych mohla soutěžit ve Zlatém oříšku, určitě bych si vybrala sport."

Šárka Kašpárková (* 1971) je česká sportovkyně, basketbalistka, bývalá atletka, skokanka do výšky a trojskokanka. Tato atletka je bronzovou medailistkou z olympijských her 1996 v Atlantě a mistryně světa z roku 1997. Atletickou kariéru ukončila v roce 2006, o tři roky později se ale k vrcholovému sportu vrátila. Nastoupila na atletický ovál, aby pomohla v soutěži družstev pražskému klubu USK. Na Evropském poháru v atletice překonala nominační limit Českého atletického svazu a zajistila si účast na mistrovství Evropy v Göteborgu. Její účast při absenci plné tréninkové přípravy však byla již spíše symbolická. Ve sportovním prostředí se nicméně chce pohybovat i nadále. 

Drží české rekordy v trojskoku na dráze i v hale. V roce 1997 zvítězila na Mistrovství světa v lehké atletice v Aténách výkonem 15.20 metrů, což je národní rekord (a 9. místo v historických světových tabulkách [3]). O dva roky později v japonském Maebaši skočila v hale 14.87 metrů, čímž drží také český halový rekord.

 

Jak byste ohodnotila ZO?

Při natáčení jsem se setkala se spoustou talentovaných a pokorných dětí v různých odvětvích a občas mi spadla brada, co již v takovém věku dokáží. Musím říct, že porotě výběr těch nejlepších nezávidím, a zvítězit by si zasloužili všichni. 

Kdybyste se mohla zúčastnit ZO, v jakém by to bylo oboru?

Určitě bych si vybrala sport. I když jsem jako dítě hrála na klavír a chodila do zpěvu, brzy jsem zjistila, že v těchto oborech díru do světa neudělám :-), naopak od dětství jsem se prosazovala v atletice. 

Co byste vzkázala těm, kteří se snažili, ale Zlatý oříšek nezískali? 

Těm co nevyhráli vzkazuji, aby nebyli smutní, ale naopak, ať je neúspěch motivuje ještě k většímu úsilí. Těm co naopak vyhráli doporučuji, aby neusnuli na vavřínech, a ať pracují na sobě a svém talentu dál.

Zlatý oříšek Vám přinášejí

Hlavní partner

Partner

Partneři soutěže