Řekli o nás

Aleš Valenta

"Zlatý oříšek ukazuje dalším dětem, že má smysl na sobě pracovat a dělat věci, které je baví a dělat je pořádně."

Český moderátor a bývalý akrobatický lyžař, olympijský vítěz v akrobatických skocích na lyžích. Jako první člověk na světě skočil trojité salto s pěti vruty. Startoval na ZOH 1998, 2002 a 2006. V Naganu 1998 skončil těsně pod stupni vítězů čtvrtý, v Salt Lake City 2002 olympijský závod vyhrál a v Turíně 2006 se umístil na 21. místě. V letech 1999–2006 se celkem dvanáctkrát umístil na stupních vítězů v závodech Světového poháru, z toho tři závody vyhrál. Začátkem května 2007 ze zdravotních důvodů ukončil kariéru.

Uváděl předávání cen Sportovec roku 2008 (tuto anketu v roce 2002 sám vyhrál), měl svoji talk show Sportbar na rádiu Frekvence 1. Je moderátorem pořadů Auto Moto Revue a Lvíčata vysílaných v České televizi.

Vystavěl a provozuje sportovní komplex Acrobat Park ve Štítech, centrum pro trénink a závody v akrobatickém lyžování, snowboardingu i další sportech.

Mně se na ZO líbí to, že to je takový neuvěřitelný „pelmel“ schopností, vědomostí a dovedností tolika dětí. My jsme zvyklí na to, že vídáme soutěže především oborové – jen taneční, jen sportovní nebo jen pěvecké – a tady vidíme šikovného matematika a zároveň holku, která hraje na akordeon, nebo malého gymnastu. Já vidím pozitivum hlavně v tom, že v této soutěži nakonec není jen jeden vítěz. Na konci se ohodnotí rovnou deset talentovaných dětí, které získají cenu a navíc finanční podporu. Tím se ukazuje dalším dětem, že má smysl na sobě pracovat a dělat věci, které je baví a dělat je pořádně.

 

Zlatý oříšek Vám přinášejí

Partner

Mediální partneři

Partneři soutěže

Pod záštitou

Děkujeme