Řekli o nás

Matyáš Valenta

"Je skvělé mít talent, být tak všestranný, jako bývají děti ve Zlatém oříšku, v takovém případě je ale také třeba děti podpořit, motivovat je... A právě v tom je soutěž Zlatý oříšek super."

(*1996) Již ve svých 4 let se začal objevovat v reklamních spotech, v roce 2004 se objevil v televizním seriálu Redakce, zlom v jeho kariéře však představovala v roce 2006 role Františka Hrubého v seriálu Ulice, kde později začal hrát i se svou sestrou Annou-Marií Valentovou. Zahrál si mimo jiné i ve filmech Rafťáci, Maharal – Tajemství talismanu a Kája a Zabi, za něž v letech 2006 až 2008 obdržel na dětském filmovém festivalu Oty Hofmana v Ostrově třikrát cenu Zlatý dudek.

Matyáš Valenta působí rovněž na divadelních prknech, například v divadle ABC, v minulosti i v Divadle na Vinohradech či ve Švandově divadle[2], a také dabuje. Podle svých slov by se v budoucnu rád stal režisérem.[3]

Jak byste ohodnotil ZO?

Zlatý oříšek znám, dokonce, když jsem byl mladší, na pořad jsem se díval. Takže když mě ČT oslovila, abych se stal letošním patronem, měl jsem radost a bylo mi ctí nabídku přijmout. Je skvělé mít talent, být tak všestranný, jako bývají děti ve Zlatém oříšku, v takovém případě je ale také třeba děti podpořit, dát jim najevo, jak jsou úžasné, motivovat je, aby pokračovaly a pracovaly na sobě. A právě v tom je soutěž Zlatý oříšek super. 

Kdybyste se mohl zúčastnit ZO, v jakém by to bylo oboru?

Kdyby mně nyní bylo tolik, jako je soutěžícím, asi bych neměl odvahu, přihlásit se. Nikdy jsem netoužil ukazovat se, soutěžit. Je to divné u herce, ale já jsem vždy byl introvert a navíc, děti, které se hlásí do Zlatého oříšku, jsou opravdu talentované. Nemyslím, že já sám jsem byl takový talent, spíš jen typově zajímavý a energický. 

Co byste vzkázal těm, kteří se snažili, ale Zlatý oříšek nezískali? 

Dětem doporučuji, aby se držely toho, co jim jde, na co mají talent. Zároveň aby si dávaly pozor na to, aby je to, čemu se věnují, nesemlelo, aby tomu neodevzdaly úplně vše, aby také trochu žily svůj vlastní život a měly kousek vyhrazený jen pro sebe a své blízké a kamarády.

Zlatý oříšek Vám přinášejí

Pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Mgr. Petry Peckové, DiS

Partneři