Sebastian Cretan

Hra na pozoun, baryton a klavír

Zlatý oříšek jsem získal v roce 2022

Moje úspěchy:

Vítězství v mezinárodní soutěži Pro Bohemia Ostrava 2022 v oboru hra na pozoun
Vítězství v mezinárodní soutěži Pro Bohemia Ostrava 2022 v oboru hra na klavír
Vítězství v Ústředním (celostátním) kole soutěže ZUŠ 2022 v oboru hra na baryton
Sólový koncert na klavír v Rudolfinu v rámci festivalu Dvořákova Praha 2021 s Karlovarským symfonickým orchestrem, dir. Jan Kučera
Druhé místo v Ústředním (celostátním) kole soutěže ZUŠ 2022 v oboru hra na pozoun
Sólista festivalu Zlatá Pecka 2022 v rámci koncertu "Talentissimo"

Byl jsem nominován za:

za výjimečné úspěchy ve hře na klavír, pozoun a příbuzný nástroj baryton

Co právě dělám?

21.05.2023
Třetí květnový víkend jsem odjel s rodiči a paní učitelkou Olgou Fernandez na Vysočinu, kde se v Kamenici nad Lipou konal 12. ročník mezinárodní klavírní soutěže Vítězslava Nováka. Moc jsem si přál získat další klavírní medaili, tak jsem na nástroji Steinway hrál jako o život. Měl jsem trochu smůlu na soutěžní pořadí, protože jsem celou soutěž ráno zahajoval, což nebylo vůbec příjemné. Konkurence byla těžká, tak jsme celé odpoledne napjatě čekali, jak mezinárodní porota rozhodne. Byl jsem moc šťastný, když mě vyhlásili, že jsem získal 2. cenu. Stříbrná "medaile" v mojí klavírní sbírce chyběla. :-)

08.03.2023
Začátek března byl pro mě velmi významný: o víkendu jsme jeli s rodiči vybrat a koupit vysněný baryton, na který mi finančně přispěla výhra ze Zlatého oříšku! Konečně mám svůj vlastní krásný nástroj!!! A o tři dny později jsem měl možnost tento nástroj hned vyzkoušet na pódiu! Byl jsem totiž jedním ze sólistů slavnostního benefičního koncertu Splněný sen - Piana do škol, který se konal v Městském divadle v Mariánských Lázních. Tento koncert byl pro mě významný ještě i tím, že jsem - vlastně vůbec poprvé - vystoupil se všemi svými třemi nástroji najednou! Začal jsem jako klavírista, pak jsem se "změnil" v člena školního dechového orchestru a užil si hru na nový baryton, ke konci programu jsem vystoupil sólově s pozounem a na úplný závěr jsem si zaimprovizoval jako pozounista v jazzovém souboru. Byl to krásný večer a moc jsem si ho užil - právě i díky novému barytonu!

28.01.2023
V den narozenin slavného skladatele W.A. Mozarta (27.1.) jsem dostal příležitost vystoupit sólově se Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně, hrál jsem na baryton. Pan šéfdirigent (a špičkový hornista) Radek Baborák mi při zkouškách s orchestrem řekl hodně cenných rad, co ještě dělat lépe. Když mi pak tleskal vyprodaný koncertní sál, byl to velký zážitek!

Zlatý oříšek Vám přinášejí

Hlavní partner

Partner

Partneři soutěže