Řekli o nás

Naomi Adachi

"Zlatý oříšek je zdravá soutěž a když se všichni propojí, všem půjde o tu stejnou věc, a to posouvat naše hranice, pak za rok bude zase zajímavější porovnávat úspěchy dětí."

(* 1995) Herečka, moderátorka, modelka a gamerka s japonskými kořeny. Moderuje již 6 let, mimo jíné, v ČT pořad o videohrách. Film Kokoro, který je natočen ve vertikálním formátu se dostal až do Cannes a nakonec vyhrál českou soutěž Verti Film. Věnuje se modelingu. Letos šla již po 5. Prague Fashion Week.

Jak byste ohodnotila ZO?

Zlatý oříšek jsem sledovala už jako malé dítě a moc mě to bavilo. 

Zlatý oříšek je zdravá soutěž a když se všichni propojí, všem půjde o tu stejnou věc, a to posouvat naše hranice, pak za rok bude zase zajímavější porovnávat úspěchy dětí. A třeba už příští rok se do Zlatého oříšku přihlásí nějací instagrameři, youtubeři, ticktokeři, všichni, co působí na sociálních sítích nebo vůbec na internetu. Ono se zdá, že je to jednoduchá záležitost vytvořit video a dát jej na internet. Ale není to zdaleka tak snadné: video je třeba promyslet, natočit, sestříhat, podložit hudbou, je to spousta práce, přemýšlení a jsou potřebné i technické znalosti. Je to komplexní a doposud ne zcela probádaná kategorie. A je mezi námi mnoho talentů, kteří si zaslouží být oceněni.

Kdybyste se mohla zúčastnit ZO, v jakém by to bylo oboru?

Chtěla jsem se také přihlásit, ale nenašla jsem nikdy odvahu a ani mě nenapadlo, v jaké kategorii bych mohla vyniknout. Ale bylo to pro mě inspirativní, Zlatý oříšek mi pomohl jít za svými sny. I teď, když soutěžící sleduji, neměla bych šanci v žádném z oborů. Všechny děti jsou neuvěřitelně talentované a já jsem v příjemném šoku, kolik jich je tak šikovných. A mají skvělé rodiče, kteří je v jejich činnostech podporují. Obdivuji je. 

Co byste vzkázala těm, kteří se snažili, ale Zlatý oříšek nezískali? 

Všem soutěžícím vzkazuji, aby dál na sobě pracovali, aby neusnuli na vavřínech, aby se vzájemně motivovali, inspirovali se, pomáhali si.

Hlavní partner

Partneři

Partneři soutěže