Eliška Raiterová

básně, příběhy

Nominaci jsem získala v roce 2005

Byla jsem nominována za:

Úspěchy ve tvůrčím psaní - První básničku složila v 5 letech. V osmi letech napsala knížku pro kamarádku,vydává třídní měsíční časopis.

Co právě dělám?

30.06.2007
Ahoj kamarádi,
začaly prázdniny a já jsem nemocná, to je úplně strašné a navíc se to může stát jenom MNĚ! Když jsem nemocná snažím se aspoň trochu něco napsat, teď jsem se domlouvala nedávno s jednou ilustrátorkou, aby mi ilustrovala jednu knihu. Na dramaťáku na vízo dobrý, samý jako ve škole a na flétně...
Ve čtvrtek jsme se třídou nacvičili konečné vystoupení pro prvňáčky, taky super, mějte se krásně a moc Vám přeju, abyste nebyli při prázdninách nemocný jak já...:-(

09.06.2007
Ahoj oříškáčci a oříškaci,
nedávno jsem vám říkala o tom castingu na Saxanu; byla jsem tam s kamarádkou a různě mě fotili a vyplňovsala sem spoustu a spoustu dotazníků, jak vybírání probíhá nebo proběhlo vám dám v blízké době zase vědět... zatím :-) ahoj!

27.05.2007
Ahoj, chci se vám pochlubit svými básničkami, které jsem složila nedávno velmi narychlo: Šla jsem jednou venku bosa, do nohy mě píchla vosa, že byla ta vosa podlá, do nohy mě hnedka bodla.
¨nebo:
Sedím doma, moc se nudím, venku vítr hraje si, kpky klapou, vítr studí a já sedím, píšu si.
nebo:
Já viděla jsem včera žábu, ta vypadala podivně a tancovala v rytmu sambu, to byla chudák v bažině.

26.05.2007
Ahoj kamarádi, včera jsme měli absolventský koncert jednoho našeho spolužáka ze soboru- moc se to povedlo- zkoušeli jsme celý den- od osmi od rána do šesti do večera, kdy vyvrcholilo představení, na zkoušce se byla podívatjedna paní od režiséra Vorlíčka a pozvala mmě na casting do filmu Saxana- volné pokračování Saaxany- jako malou adeptku.

25.04.2007
Ahoj kamarádi,
jak se máte? Já teď mám obr radost, protože jsem se jako 11. dostala na gympl.
Jinak jsem byla v neděli 22.4. na krajském kole soutěže "Pražské poetické setkání", kde jsem dostala ocenění, nějaké knihy a pozvánku do Trutnova do celorepublikového kola. Jinak budeme mít s dramaťákem spoustu představení. Už se moc těším. Mějte se krásně!

10.03.2007
Ahoj všichni,
jsem sice nemocná, ale přesto mám velikou radost. Zasílala jsem do jednoho časopisu pokračování příběhu, který jsme si mohli vymyslet a vyhrála jsem! Mám tedy štěstí i smůlu. Tuhle soutěž jsem sice vyhrála, ale přišla jsem o soutěž recitace, která se konala 8.3.07. Nevadí, 22.3.07 mám další recitační soutěž a na tu (alespoň doufám) už budu zdravá.

01.03.2007
Ahoj všichni, nevěřili byste, jak mám naplno. 8. března mě totiž čeká ve škole recitační soutěž a o něco později reprezenruji Prahu 1 na Pražském poetickém setkání, kde jsem získala předminule čestné uznání a minule 1. místo. Do krajského kola jsem ale tenkrát bohužel jít nemohla, protože jsme byli na škole v přírodě. Tentokrát to ale určitě vyjde! (alespoň doufám)Ve škole jsem složila skupinu a pokud to vyjde, zahrajeme prvňákům a druhám od nás ze školy naší verzi Popelky. (hraji zlou sestru, jde mi to výborně!) S dramaťákem pojedeme v nejbližší době na přehlídku představení. Moc se těším! Netěším se ale na zítřek, budou mi trhat dva zuby, tak mi držte palce!

A zatím ahoj!

31.01.2007
Ahoj, v pátek 26. 1. jsme měli premiéru "Fantomas an Company". Celkem se nám to povedlo!!!! Mám z toho radost.
Také chci vzkázat Matouši Prtříkovi: V pořadu "děti vám to řeknou" jsem byla taky, byla to sranda s Pavlínou ne?

21.01.2007
Ahoj všichni, právě jsem dokončila náš třídní časopis a zítra ho ponesu konečně do školy!

20.01.2007
Ahoj všichni,
právě včera jsem měla s dramaťákem generálku na představení příští týden, to bylo něco! Jinak mi vyšel nový díl Zpráviček (našeho třídního časopisu). Tak se mějte hezky pápá

17.01.2007
Ahoj všichni!
Jenom vám chci připomenout naše představení s dramaŤákem 26. ledna sále Biskupská, zatím

10.01.2007
Ahoj všichni, přeji všem všechno nej do Nového roku a moc gratuluji všem "novým oříškům"! Rok 2006 byl moc úspěšný! Měli jsme s dramaťákem Vánoční vystoupení a 26.ledna máme premiéru "Fanthomas and company". Jinak pokračuji v našem třídním časopise, teď v lednu je to přesně tři roky od založení. Rozepsala jsem taky několik nových knížek a doufám, že je brzy dokončím.


Takže ještě jednou všem nej a nej do Nového roku přeje Eliška

25.03.2006
Ahoj,pokračuju ve vydávání třídního časopisu. Samozřejmě také pořád píšu knihy a to mně moc baví. Ve čtvrtek 23.3.2006 jsem byla na soutěži \"Pražské vajíčko\" a tam jsem se umístila na prvním místě a postupuji do krajského kola, které je 22-23.4.2006 v domě dětí a mládeže takže se všichni můžete přijít podívat!

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

S podporou

Děkujeme všem,
kteří podporují
nadání a úspěchy
dětí České republiky!