Martin Kutiš

logické myšlení, matematika

Zlatý oříšek jsem získal v roce 2011

Moje úspěchy:

2012 - Třetí místo na Celostátním kole doprovodné hry Dnešní svět v pohybu s ČS, na které bylo vybráno 8 nejúspěšnějších z celé republiky

0 -

2012 - První a páté místo v Krajském kole soutěže Eurorebus a dvojnásobná účast na Celostátním finále

2011 - Vítězství na ME juniorů do 18 let v Toguz kumalaku a postup na MS 2012

2010 - Vítěz soutěže Mládí o nejvšestranějšího žáka a studenta města Humpolec v kategorii A-Student (6. - 9.třída) a absolutní vítěz ze všech kategorií.

2011 - Druhé a deváté místo na Krajském kole soutěže Eurorebus a účast na Celostátním finále.

2010 - Třetí a desáté místo na Krajském kole soutěže Eurorebus a účast na Celostátním finále

2009 - Páté místo v Krajském kole soutěže Eurorebus a účast na Celostátním finále

2009 - Nominace na Talent Vysočiny 2009

Byl jsem nominován za:

Vítězství v kategorii juniorů do 18 let na mistrovství Evropy v Toguz kumalaku.

Co právě dělám?

03.03.2014
Zdravím všechny a chci se s vámi podělit o to, co všechno jsem zažil.

Od letošní zimy jsem se už naplno pustil do cyklistiky a vědomostní soutěže šly trochu stranou. Momentálně se účastním soutěže Eurorebus, kde bych se měl dostat do Krajského kola.

Cyklistika mi teď dost změnila veškerý můj volný čas, který věnuji hlavně tréninku a přípravě. Mám za sebou i soustředění v ráji cyklistů, na ostrově Mallorca.

Veškeré informace na martinkutis.webnode.cz - budu rád, když se stanete pravidelnými návštěvníky.

Mějte se a ať se daří.

14.10.2013
Zdravím všechny zlatoořešáky. Musím se s vámi podělit o další velmi pškný výsledek, který jsem zaznamenal na MČR v Toguz kumalaku. Celkově jsem v mezinárodní konkurenci obsadil čtvrté místo, což s přehledem stačilo na nejlepší výsledek dosažený českými soutěžícími, a tak jsem se po roce znovu stal Mistrem ČR jak mezi juniory, tak mezi dospělými. Jinak jsem se v novém školním roce pustil do Logické olympiády, Fyzikální a soutěže Eurorebus. Také bych chtěl zkusit Biologickou a Zeměpisnou olympiádu. V průběhu celého roku pak budu řešit různé korespondenční semináře, které většinou pořádá Univerzita Karlova.
Pomalu mi také končí cyklistická sezona. Aktuální informace, jak se mi vedlo, se dozvíte na martinkutis.webnode.cz

Mějte se Martin

30.06.2013
Tak po dlouhé době zase zdravím z Humpolce. Za poslední půl rok se toho mnoho změnilo, a tak se s vámi chci o tyto novinky podělit. Především jsem se již tolik nezapojoval do různých soutěží, asi především proto, že už jsem ze základky těch soutěží docela přesycen a chtěl jsem si odpočinout. I přes to jsem se však účastnil krajských kol Matematické olympiády, Logické olympiády a soutěže Eurorebus. Ve školním kole jsem zkusil olympiádu biologickou a fyzikální. Místo toho jsem si našel nový zájem, a to cyklistiku. Letos jsem se již zúčastnil nějakých závodů. Více informací o mé začínající cyklistické kariéře se můžete dozvědět na mých webových stránkách www.martinkutis.webnode.cz. Přeji vám všem klidné prázdniny a načerpejte síly do dalšího školního roku.

16.10.2012
Ahoj ořešáci, tuto neděli jsem se zúčastnil MMČR v Toguz kumalaku. Po 4 úspěšných partiích z 6 jsem obsadil celkové 2.místo a zároveň 1.místo z hráčů ČR. Stal jsem se tak poprvé ve svém životě Mistrem ČR, a to v kategorii s dospělými. Beru to jako obrovský úspěch, poněvadž jsem porazil i úřadujícího juniorského mistra světa. Také jsem se zúčastnil základního kola Logické olympiády 2012, ale o té zase příště. Mějte se. Martin

09.09.2012
Tak máme po prázdninách :( Na konci června jsem se zúčastnil slavnostního vyhlášení ceny Talent Vysočiny 2012. Cenu jsem sice nezískal, ale poznal jsem zase nové úspěšné lidi. V červenci na mě pak čekal vrchol mé roční přípravy v Toguz kumalaku, a to MS. Za účasti Rusů, Čechů, Kazachů a Kyrgyzů jsem obsadil 2. místo a stal se tak Vicemistrem světa juniorů. V koutku duše jsem věřil ve vítězství, ale i druhé místo beru jako úspěch. Tak se mějte a ať se daří.

13.06.2012
Ještě bych Vás všechny chtěl pozvat na akci \"Humpolecké hraní Toguz kumalaku\", kde se bude hrát i kvalifikační turnaj na MS. Turnaj se koná v úterý 19.6.2012. Od 10 hodin do 15 hodin bude probíhat volné hraní a výuka Toguzu. Od půl čtvrté by pak měl začít vlastní turnaj. Ještě dodávám, že celá akce bude probíhat v tělocvičně mé domovské ZŠ, tedy ZŠ Hradská Humpolec.

13.06.2012
Tak již mám po všech soutěžích. Na konci května jsem absolvoval Celostátní kolo doprovodné hry Dnešní svět v pohybu s ČS, kde jsem po slušném výkonu obsadil 3. místo, což je pro mě zatím největší úspěch ve vědomostních soutěžích. V pátek 8.6.2012 pak bylo na řadě Velké finále soutěže Eurorebus v podobě celostátního kola v Praze, do nějž jsem postoupil v dvojroli, jednak jako jednotlivec a jednak jako člen tříčlenného týmu reprezentující školní třídu. Testy svou obtížností patřili na celostátní kolo. V jendotlivcích jsem nakonec skončil 28. z 59 a s týmem 43. Osobně bych za úspěch bral umístění do 20. místa, ale ukázal se zde handicap širokého záběru oborů, kterým se věnuji.

Poslední zpráva mě velice potěšila. Za úspěchy v loňském a první půlce letošního roku jsem byl nominovám na cenu Talent Vysočiny 2012. Velmi si toho vážím. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v pátek 22.6.2012 v Domě Kultury ve Žďáře nad Sázavou. Tak uvidíme.


Mějte se Martin

14.05.2012
Ahoj,
ještě jsem zde nenapsal, jak jsem dopadl na krajském kole v Eurorebusu. Soutěžil jsem ve dvou kategoriích - Soutěž jednotlivců a Soutěž školních tříd. V jednotlivcích jsem obsadil 1. příčku a se třídou jsem byl 5. V obou kategoriích jsem postoupil do Celostátního finále, které se koná v červnu v Praze. Dnes jsem se ještě dozvěděl, že jsem postoupil do Celostátního kola doprovodné hry Dnešní svět v pohybu s ČS, která je pomocným kritériem v případě rovnosti bodů v krajském kole. Do tohoto finále postoupilo 8 nejlepších z celé republiky. Takže obrovský úspěch.
Mějte se a držte palce.
Zdraví Martin

23.04.2012
Tak se zase po dlouhé době hlásím z Humpolce. Celý měsíc jsem nelenil a zúčastnil se hned několika soutěží. Ještě v březnu na mě čekalo okresní kolo v českém jazyce a fyzice. V češtině jsem se umístil na 7- - 9. příčce, i když po mluvnické části jsem byl 2. Ve fyzice jsem lehce překvapil a obsadil postupové 6. místo. Také jsem se zúčastnil krajského kola v matematice, a i přesto že jsem nebyl úplně fit jsem obsadil slušnou 15. pozici a hlavně další zkušenosti. 12. dubna jsem si zajel do blízkého Pelhřimova, kde jsem psal test v rámci krajského kola dějepisné olympiády. Po pečlivé přípravě jsem obsadil velmi cennou 5. příčku. O týden později se konalo krajské kolo ze zeměpisu i z fyziky a bohužel jsem si mohl vybrat pouze jednu soutěž. Vybral jsem si zeměpis, kde jsem obsadil 6. příčku. Tento pátek se chystám na krajské kolo soutěže Eurorebus, kde bych měl letošní školní soutěžní tažení zakončit. V sobotu mě pak budete moci uslyšet na ČRO2 stejně jako ostatní nominované v pořadu Tobogán od 11:00. Doufám, že jsem vás moc nezahltil a držte mi palce.

Samozřejmě začínám přípravu na červencové mistrovství světa v Toguz kumalaku.

Mějte se Martin

18.03.2012
Tak mám za sebou zase náročný, ale vydařený týden. Ve středu 14.3. jsem se zúčastnil olympiády v mém oblíbeném zeměpisu. Zde jsem zvítězil o 2 body a postoupil tak do kola krajského. Hned následující den jsem vyrazil do Žďáru nad Sázavou, kde se konalo krajské kolo ve hře na dechové nástroje. I přes nervózní výkon jsem obsadil 1. příčku, avšak bez postupu do celostátního kola. Příští týden mě čeká okresní kolo v olympiádě z českého jazyka a krajské kolo olympiády z matematiky. Držte se. Martin

24.02.2012
Tak ještě jednou v tomto měsíci Vás zdravím. Chci Vám jenom sdělit, že jsem minulé pondělí udělal rozhovor s redaktorkou z MF Dnes a článek o mě vyjde v novinách zítra v sobotu. Tak pokud se chcete dozvědět něco více o mně, tak si kupte noviny. Ahoj

17.02.2012
Tak se zase hlásím z Humpolce. Ve čtvrtek 9.2. jsem se v nedalekém Pelhřimově zúčastnil soutěže ve hře na žestě. Na svou tubu jsem zahrál dobře a po prvním místě ve zpěvu jsem přidal i 1.místo zde, tentokrát však i s postupem. Ve středu 15.2. mě navštívila Česká televize a natočila se mnou medailonek do pořadu Věříš si o Toguz kumalaku. O den později jsem byl na okresním kole v konverzaci v AJ, kde jsem v silné konkurenci 16 dětí obstál a obsadil dělené 4. místo. Momentálně se těším na jarní prázdniny a zasloužený odpočinek. V březnu mě zase čeká spousta soutěží.

03.02.2012
Také zdravím všechny příznivce Zlatého oříšku a přeji úspěšný rok 2012. Mám za sebou velice úspěšné dva dny. Ve středu jsem se zúčastnil okresního kola v dějepisné olympiádě (to není zrovna můj šálek kávy), ale přesto jsem v rámci okresu zvítězil a postoupil do krajského kola. Ve čtvrtek jsem se zúčastnil okrwsního kola pěvecké soutěže ZUŠ, kde jsem rovněž obsadil první místo. Zde již ale nepostupuju. Postup mi unikl o čtvrt bodu :). Nyní se připravuju na soutěž v hraní na tubu a na konverzační soutěž v AJ. Mějte se.

Generální partner

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

S podporou

Děkujeme všem,
kteří podporují
nadání a úspěchy
dětí České republiky!