Marie Černá

autorská tvorba

Zlatý oříšek jsem získala v roce 2008

Byla jsem nominována za:

Přední místa v mnoha celostátních literárních soutěžích - Svět očima dětí,
Dopiš Ivonu Březinovou,
Máme rádi přírodu, soutěž
Památníku Terezín - Jak viděl a vidí svět? Je redaktorkou internetového magazínu Meredit.cz.

Co právě dělám?

18.01.2013
Drazí oříšci,

pomalu to bude rok od chvíle, kdy jsme v Dětské tiskové agentuře přišli s nápadem natočit talk show s průřezem několika ročníky Zlatého oříšku. Po půl roce od odvysílání prvního dílu vám tak mohu předložit závěrečný pátý díl Zlatého louskání. Tentokrát si můžete poslechnout nadanou zpěvačku a hvězdu našeho folkloru Kamilu Šošovičkovou. V druhé části se vám představí sympatičtí sourozenci Bláhovi, kteří rovněž oba prošli Zlatým oříškem. Určitě je se na co dívat!
Všem přeji hodně úspěchů v právě započatém roce.
Maruška

27.12.2012
Milí oříškáři,

do talířů plných cukroví, vůně vánočních stromečků i do zpěvu koled přichází další díl talk show s držiteli Zlatého oříšku. A že jsou ty Vánoce, tak jsme v Dětské tiskové agentuře natočili čtvrtý díl Zlatého louskání speciální! Naši tři hosté se totiž všichni značně proslavili, dva z nich dokonce prošli televizními talentovými soutěžemi. Ale více už vám neprozradím, sledujte a posílejte dál ;). A do nového roku vám přeji jen vše nejlepší a nejkrásnější!
Vaše Maruška

07.12.2012
Ahoj,
na YouTube vyšel třetí díl talk show s finalisty Zlatého oříšku Zlaté louskání, kterou ve spolupráci s Dětskou tiskovou agenturou od září vysíláme. Tentokrát zde vystupují taneční soubor Cikne čhaja (vyhrál oříšek letos) a akordeonistka Markéta Laštovičková (získala oříšek spolu se mnou v roce 2008). Přeji vám pohodové prožití vánočních svátků.
Maruška

25.09.2012
Ahoj všichni,

po létě plném sluníčka, táborů a dětí se vracím zpátky do reality, ke škole a samozřejmě i k Dětské tiskové agentuře. Dále pokračuji s vedením skautského oddílu, mimoto začínám i s vedením kroužku žurnalistiky v DTA. Držte mi palce, ať to všechno stihnu. Také od zaří rozjíždíme novou talk show, která se věnuje právě Zlatému oříšku a s ním spojeným úspěšným dětem. Video s prvním dílem naleznete pod článkem, ostatní pak budou časem k dohledání na YouTube pod názvem Zlaté louskání (vychází vždy v intervalu čtrnácti dnů). Budu moc ráda, když se podíváte, stálo nás to plno času a úsílí (kterého však rozhodně nelituji).
Mějte se krásně a všem přeji hodně zdaru.
Maruška

01.07.2011
Zdravím všechny oříškáře i neoříškáře,
červen jsem měla opravdu vydařený. Získala jsem 1. místo v lit. soutěži Tady se to nemůže stát (Památník Terezín), 2. místo v lit. soutěži Zlatá tužka (DDM Dvůr Králové nad Labem) a 3. místo v lit. soutěži Skrytá paměť Moravy (Památník písemnictví na Moravě a Jihomoravský kraj). Jinak bych vám ráda připomněla mou prvotinu Ramand (http://www.modryslon.com/web_cz/index.php?stred=nabidka_knih_c.php&identifikace=NOVY:2010:10:15:20:04:12) a webové stránky www.marie-cerna.webnode.cz. Budu ráda, když se podíváte. Mějte se krásně a užijte si prázdniny.
Maruška

01.01.2011
Ahoj, blahopřeji všem účastníkům letošního Zlatého oříšku - vítězům i nominovaným. Má prvotina Ramand slaví úspěch - za rok se jí prodalo krásných 1500 kusů (k zakoupení na stránkách www.modryslon.com). Další hezkou novinkou je, že ve čtvrtek 6. ledna v 15,00 hodin budu na ČT1 v pořadu Planeta Yó. Budu zde mluvit o své knize i o tom, co právě dělám. Tak se mějte krásně a vykročte do nového roku tou správnou nohou!
Vaše Maruška

05.11.2010
Ahoj,

od do by, co jsem sem psala naposled se změnilo hodně věcí. Mimo jiné jsem si založila svou webovou stránku, kde se můžete dočíst o tom, co právě dělám nebo se dozvědět něco o mé knize Ramand. Budu ráda, když se podíváte:
marie-cerna.webnode.cz

Ahoj
Maruška

29.01.2010
Zdravím všechny příznivce Zlatého oříšku!
Nedávno mi vyšla má první kniha u nakladatelství Modrý slon. Jmenuje se Ramand a je určena začínajícím čtenářům. Lze ji koupit pouze po internetu na stránkách www.modryslon.com v sekci nabídka knihy na jméno (pod číslem 8).
Mějte se krásně a přeji mnoho úspěchů!

Vaše Maruška

01.11.2009
Ahoj,

tak nám začal nový školní rok a s ním i další ročník Zlatého oříšku. Sama jsem zvědavá, kdo v tomto roce postoupí do finále. Jinak já pokračuji v literární tvorbě. Začátkem prázdnin jsem byla v Českém rozhlase v Brně v pořadu věnovaném literární soutěži "Skrytá paměť Moravy". Vyhlášení této soutěže proběhlo již v červnu a umístila jsem se v ní první. 14. září jsem získala 2. místo v literární soutěži Městské části Prahy 11 "O Zlatý klíč", kde jsem soutěžila v kategorii do 18 let. 22. října jsem si v Přelouči vyzvedla diplom, opět za 2. místo, v literární soutěži pořádané Východočeským střediskem Obce spisovatelů a Krajskou knihovnou v Pardubicích "Střípky". Týden na to, tedy tento čtvrtek, jsem měla autorské čtení v Rajhradu, které proběhlo u příležitosti vyhlášení dalšího ročníku literární soutěže "Skrytá paměť Moravy". Zde jsem představila svou připravovanou knihu Ramand, která vyjde u nakladatelství Modrý slon zhruba za měsíc (www.modryslon.com)

Mějte se krásně a užívejte podzimní dny.

Maruška

22.06.2009
Ahoj,

prázdniny už klepou na dveře, tak Vám zase přináším seznam mých dalších literárních úspěchů. 10.6. jsem byla na předávání cen v Terezíně, kde jsem získala Cenu Edrika Poláka.
19.6. jsem se zase stavila na slavnostním vyhlášení literární soutěže v Mikulčicích, kde jsem dostala 1.místo. Dnes 22.6. jsem vše zakončila v Uherském hradišti, kde jsem skončila druhá. Jinak píši knihu na zakázku pro nakladatelství Modrý slon (www.modryslon.com). Tohoto úspěchu jsem dosáhla díky oříšku, jeden nakladatel mě viděl v televizi a napsal mi, jestli bych neměla zájem o spolupráci. Jinak stále píšu do internetového magazínu www.Meredit.cz a chodím do Dětské tiskové agentury (www.dta.cz).
Užijte si prázdniny.

Maruška

04.05.2009
Zdravím všechny příznivce Zlatého oříšku!
V pátek 1.5. jsem se v Hluboké nad Vltavou zúčastnila slavnostního vyhlášení celostatání soutěže "Jak to vidí šelmy" pořádané Zoo Ohrada, kde jsem skončila první. Ceny předával Zdeněk Troška, který zde měl i autogramiádu.
Držte mi palce v diváckém oříšku. Tak zatím.
Maruška

08.04.2009
Zdravím všechny příznivce Zlatého oříšku,

koncem března jsem jako novinářka jela s Dětskou tiskovou agenturou na Veletrh dětské knihy do Liberci (článek z tohoto veletrhu je k nahlédnutí na www.dta.cz). Včera a předevčírem jsem se s též agenturou zůčastnila dvoudenní mezinárodní konference Evropa přátelská dětem konané v Kongresové centru v Praze. Také jsem získala 4. místo v literární soutěži Hlinecký hrneček.
Mějte se pěkně a užijte si Velikonoce.

Maruška

08.02.2009
Ahoj,

po tiskové konferenci Zlatého oříšku jsem dostala nabídku chodit do Dětské tiskové agentury. Píší se tam internetové noviny a nahrává se do internetového rádia. I nadále jsem redaktorkou internetového magazínu Meredit.cz, kde si můžete přečíst mé články.

Maruška

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

S podporou

Děkujeme všem,
kteří podporují
nadání a úspěchy
dětí České republiky!