Sofie Erbsová

canicross, běh

Nominaci jsem získala v roce 2021

Moje úspěchy:

1. místo Mistrovství Evropy v Canicrossu 2019
1. místo Mistrovství České republiky v Canicrossu 2021
1. místo krosový pohár ČR 2019
1. místo krosový pohár 2021
1. místo Běžec Podblanicka 2021
Naděje Královéhradeckého sportu 2019

2022 - 1. místo MČR v canicrossu (kategorie dívky 11 - 14 let)

2022 - 3. místo na Mistrovství světa v canicrossu, kategorie Young girls 11 - 14 let

2022 - 5. místo v závodě ve skijeringu v kategorii dospělých

Byla jsem nominována za:

významné úspěchy v České republice i zahraničí v běhu se psem a crossu

Co právě dělám?

05.10.2022
V sobotu jsem běžela Běh Zámeckým parkem ve Vlašimi a jelikož to byl už můj pátý závod během 7 dnů, neběželo se mi vůbec dobře. Nakonec jsem doběhla na třetím místě a snad potvrdila své vítězství v seriálu Běžec Podblanicka Juniorcup 2022. Teď si pár týdnu zase odpočinu, v plánu mám jen několik závodů do konce roku a už se těším až zahájím novou sezónu s Merlinem na běžkách v kategorii skijering :-)

30.09.2022
V září jsem si opravdu pořádně zaběhala. Posbírala jsem dvě první místa v krosových závodech (Inov-8 Kokořínský kros, Uhříněveský běh Prknovkou - tam jsem získala i další zlato v rodinné štafetě s tátou) a také jsem získala zlato v canicrossovém závodě Manmat canicross Okolohradce a zlatou jsme s Merlinem získali i tento víkend na Mistrovství republiky České republiky v canicrossu na Hluboké. Září pro mě má tedy opravdu barvu Zlata :-)
Moc si ale neodpočinu ani v říjnu, už zítra se chystám do Vlašimi nasbírat nějaké body do seriálu Běžec Podblanicka.

15.07.2022
Aktivně se připravuji na další běžeckou sezónu, teď zrovna trénuji i na dovolené. Je tu horko, ale příprava v něm se mi bude hodit. Další závod s Merlinem máme už v polovině srpna.
Rozhovor se mnou o Mistrovství světa ve Francii můžete najít v aktuálním červencovém vydání časopisu Pes přítel člověka.

17.05.2022
V sobotu 14. 5. jsem se zúčastnila Zručského májového běhu v krásném prostředí místního zámku. Ze závodu jsem si odvezla zlatou medaili, pohár a předsevzetí, že se do tohoto krásného města znovu podívám.

06.05.2022
Před dvěma dny jsme se vrátili z Mistrovství světa v canicrossu z Francie, odkud jsem si přivezla krásnou bronzovou medaili. Stříbro mi uteklo jen o dvě sekundy, ale i tak si medaile z MS moc vážím, protože konkurence 26 dívek z celého světa byla obrovská a já byla v kategorii 11 až 14 let nejmladší. Závod byl dvouetapový, po prvním dni jsem byla druhá s šestivteřinovým náskokem na dělené třetí místo, ale v nedělní etapě jsem se nevyhnula pádu a zranění. Přesto jsem ještě dokázala uhájit stupně vítězů a na to jsem moc pyšná, že jsme to s Merlinem nevzdali.
Teď nechám Merlina, protože už je psí stařík, chvilku odpočívat a vrhnu se zase na běžecké a atletické závody.

11.04.2022
O víkendu jsem závodila ve Stříbře na "Stříbrském sprintu - závodech psích spřežení", kde se mi podařilo s Merlinem zvítězit. Nyní se připravuji na Mistrovství světa v canicrossu ve francouzském Pledran, kam odjíždíme za 14 dní. Jsem nervózní, ale moc se těším. Budu tam v kategorii nejmladší, ale rozhodně to ostatním holkám nedám zadarmo :-)
No a příští týden mě ještě čekají přijímačky na víceleté gymnázium. Držte nám palce :-)

10.02.2022
Běhu zimní sezóna tolik nepřeje, individuálním disciplínám sportu psích spřežení ale ano. Máme za sebou s Merlinem svůj první závod na běžkách ve skijeringu na Lesné v Krušných horách. Uháněli jsme průměrným tempem 25,3 km/hod a dojeli si pro krásné páté místo v kategorii dospělých.

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

S podporou

Děkujeme všem,
kteří podporují
nadání a úspěchy
dětí České republiky!