Viktor Stocker

hra na akordeon

Zlatý oříšek jsem získal v roce 2019

Moje úspěchy:

1. místo a absolutní vítěz celostátního kola Národní soutěže ZUŠ v oboru hra na akordeon v roce 2019,
1. místo na Mezinárodních akordeonových dnech v Praze v roce 2018, kategorie do 9 let,
1. místo na Mezinárodní akordeonové soutěži ve Vídni v únoru 2019, kategorie do 10 let,
1. místo a zvláštní cena pro nejmladšího laureáta na soutěži Kleine Tage der Harmonika v Klingenthale (SRN) v roce 2019, kategorie do 10 let,
1. místo a absolutní vítěz krajského a okresního kola Národní soutěže ZUŠ v oboru hra na akordeon v roce 2019.
Vystoupení na koncertě Jaroslava Svěceného, vystoupení v rámci festivalu Preludium Aloise Motýla, na Akordeonové akademii pořádané Pražskou konzervatoří, na slavnostním koncertě v Senátu Parlamentu ČR.

2020 - galakoncert na festivalu Běchovická harmonika a udělení ceny Scandalli Czech Republic

2020 - vystoupení na zahajovacím koncertu festivalu Tóny Chodovské tvrze

2020 - koncert s violoncellistou Tomášem Jamníkem a studenty Akademie komorní hudby

2020 - 1. místo v kategorii do 12 let a absolutní vítěz česko-německé akordeonové soutěže v Klingenthalu pro hudebníky do 19 let

Byl jsem nominován za:

za výjimečné úspěchy ve hře na akordeon

Co právě dělám?

30.10.2020
V současnosti jsou všechna živá vystoupení zrušená, a tak teď s vděčností vzpomínám na začátek října, kdy jsem mohl vystoupit jako jeden z hlavních sólistů na koncertu ZUŠ Open na zámku v Litni. Koncert měl kouzelnou atmosféru možná proto, že už jsme všichni tušili, že bude možná na dlouhou dobu poslední. Teď se hlavně věnuju pořizování nahrávek do různých online soutěží. Po potlesku publika a setkávání s dalšími hudebníky se mi už ale moc stýská!

30.10.2020
Současná doba pro nás hudebníky není moc veselá. I proto bych rád sdílel vzpomínku na krásnou reportáž, kterou se mnou natočil tým z České televize. Třeba vám v těchto dnech udělá trochu radosti! https://www.ceskatelevize.cz/porady/10805121298-gejzir/220562235000017/video/787754

03.09.2020
V úterý večer odvysílala TV Nova reportáž o talentovaných dětech. Mám obrovskou radost, že v ní jednu z hlavních rolí hrál právě můj akordeon :) Na záznam reportáže se můžete podívat zde: https://novaplus.nova.cz/porad/vikend/bonus/6956-deti-s-neuveritelnym-talentem-v-budoucnu-je-urcite-cekaji-velke-veci

17.08.2020
V červenci jsem měl úžasnou možnost vystoupit po boku Jaroslava Svěceného na zahajovacím koncertu festivalu Tóny Chodovské tvrze. Zahrál jsem si sólově, duo s Martinem Kotem i dvě komorní skladby přímo s panem Svěceným. Na závěr nás nadšené publikum odměnilo potleskem ve stoje. Byl to úžasný zážitek. Celý koncert navíc natáčela TV Nova. Nejen o tomto koncertu, ale i o tom, jak cvičím a trávím volný čas, bude v září jeden z pořadů Magazín Víkend!

05.07.2020
V sobotu 27.6. jsem vystoupil jako hlavní host na festivalu Běchovická harmonika, kde jsem měl závěrečný gala koncert a převzal zvláštní cenu od společnosti Scandalli Czech Republic. Kromě sólového vystoupení jsem se představil také v duetu s Martinem Kotem. S Martinem nás nyní čeká týdenní hudební soustředění, na kterém budeme připravovat nový repertoár na další koncerty.

05.07.2020
Na konci školního roku se toho letos dělo opravdu hodně. V pátek 26.6. k nám přijel tým z České televize, který se mnou točil jeden z dílů do pořadu Gejzír. Natáčelo se celý den, nejdřív u nás doma, pak v hudebce a na závěr na Pražské konzervatoři s panem profesorem Horákem a mým kolegou Martinem Kotem. Kromě hry na akordeon jsem před kamerou předvedl i jeden ze svých koníčků - lezení na umělé stěně. Určitě dám vědět, až se dozvím, kdy přesně budou reportáž vysílat.

03.06.2020
Plány na letošní jaro mi nečekaně překazila karanténa, přesto jsem ale v posledních měsících nezahálel. Díky technice jsem mohl i v době uzavření škol absolvovat hodiny s panem profesorem Horákem z Pražské konzervatoře i dvakrát týdně přímo z domova. A tento týden jsem na Den dětí vystoupil na benefičním koncertě Jaroslava Svěceného pro FOD Klokánek v Libeňském zámku. Vystoupení před publikem jsem si po tak dlouhé době moc užil!

02.03.2020
Právě jsem se vrátil ze soutěže v německém Klingenthalu, která je určena českým a německým akordeonistům do 19 let. Jakožto loňský vítěz své věkové skupiny jsem letos nastupoval ve vyšší kategorii, kde jsem se poměřoval se staršími dětmi. Přesto jsem si přivezl nejen první místo ze své kategorie, ale i titul absolutního vítěze celé soutěže! Mám obrovskou radost, ale hned musím pokračovat v přípravě na další vystoupení, která mě čekají už příští víkend. Ještě o nich napíšu.

24.02.2020
Leden a únor pro mě byly hlavně ve znamení příprav na řadu soutěží a koncertů, které mě budou čekat v příštích týdnech. Kromě sólové přípravy jsem se hodně věnoval také komorní hře s Martinem Kotem, držitelem Zlatého oříšku z roku 2014. V lednu jsme spolu odehráli koncert v Hradci Králové, kam nás pozvala ZUŠ Střezina. Kromě toho jsme se společně zúčastnili regionálního kola německé mezinárodní soutěže Jugend musiziert. Udělalo nám velkou radost, že jsme získali plný počet bodů a postoupili do druhého kola, které se bude konat v březnu ve Varšavě. V nejbližší době nás také ještě čeká soutěž v německém Klingenthalu a hostování na koncertě Jaroslava Svěceného.

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

S podporou

Děkujeme všem,
kteří podporují
nadání a úspěchy
dětí České republiky!