Václav Peca

žonglování, hra na klavír, cizí jazyky

Zlatý oříšek jsem získal v roce 2006

Byl jsem nominován za:

Úspěšnou činnost - žongluje s 3-5 míčky a kužely, dále hraje na klavír,chodí do třídy s rozšířenou výukou jazyků,výtvarně nadaný, vyrábí loutky.

Co právě dělám?

19.01.2008
Ahoj kamarádi,
gratuluji novým vítězům!

Já jsem se nechal přesvědčit, abych se znovu po třech letech zúčastnil Národní soutěže základních uměleckých škol ve hře na klavír. Ve čtvrtek se konalo první, školní kolo. Dopoledne místo školního vyučování jsem porotě a přítomnému publiku odehrál čtyři nacvičené skladby a umístil se ve své kategorii na 1. místě - sluší se však uvést, že se o něj dělím ještě s jednou soupeřkou. Ač jsem s tím dopředu nepočítal, porota mě zároveň delegovala do městského kola. Tak mi, prosím, držte palce, ať tam škole neudělám ostudu!

31.08.2007
Ahoj děcka,
prázdniny už jsou fuč. Doufám že jste si je všichni užili! Já určitě – byl jsem na táboře, hodně u babiček a dědečků. Ale hlavně jsme s tátou vyrazili do Atén na letošní EJC, to je evropské žonglérské setkání. Měl jsem tam velký úspěch, hlavně při mém vystoupení. To můžete vidět na videu na mých stránkách http://www.kagu.cz a taky si můžete přečíst různé zážitky a prohlédnout fotky. Všechny z oříšku moc zdravím!
Ahoj, Vašek

06.05.2007
Ve čtvrtek 3. května měla naše výtvarná třída ZUŠky v brněnském Mahenově divadle vernisáž výstavy obrázků Něžné rastry. Proběhlo to skoro hladce, jen nebylo k dispozici piáno a elektronické klávesy, které měly místo něj hrát ke krátkému pěveckému vystoupení, nefungovaly, takže byl zpěv bez doprovodu.

Když jsem viděl ty vysokánské stropy, neudržel jsem se. Po skončení, až všichni odešli, jsem si ještě musel zažonglovat!

23.04.2007
Ahoj kamarádi!
Minulou středu jsem se ulil ze školy. Absolvoval jsem totiž natáčení soutěžního televizního pořadu „Věříš si?“. Vystoupím v něm jako host ve tříminutové vsuvce „Seznamte se“. Pořad můžete sledovat 21.května odpoledne na ČT1.
Víc o natáčení píšu na svých stránkách http://www.kagu.cz.

28.03.2007
O víkendu jsem si byl zažonglovat na mezinárodním setkání žonglérů v Drážďanech. Byla tam báječná atmosféra a spousta vynikajících žonglérů. Báječně jsem se vyřádil a odkoukal od profesionálů pár nových triků. Seznámil jsem se tam taky s Thomasem Dietzem, který je považován za jednoho z nejlepších technických žonglérů na světě! Byl hrozně fajn a dokonce se velmi uznale vyjádřil o mých výkonech. Hrozně mě to povzbudilo. Přivezl jsem si také nové, profesionální žonglovací míčky.

Podívejte se na moje nové webové stránky www.kagu.cz, které jsme nedávno dali s tátou dohromady. Kagu je moje přezdívka, kterou mi vymyslela sestra, když byla malá a nedokázala říct Vašíku. Dávám tam všechno možné, moje povídky, videa, fotky, obrázky...

05.02.2007
Dostal jsem pozvánku na veřejnou akci Žonglování na ledě. Koná se 9.2. mezi 16.00 a 18.00 v Brně na kluzišti na Nových sadech. Pořádá to brněnská komunita žonglérů z dětského „cirkusu“ LeGrando. Už se těším, jak se vyřádím. Přijďte se zapojit nebo aspoň podívat!

03.02.2007
Ahoj!
Užívám si teď školního klidu po vysvědčení. Každou volnou chvilku trávím trénováním s míčky nebo hledáním inspirace na internetu. Zdokonaluji triky s 3, 4, a 5 míčky a začínám zkoušet 6 a 7. Byl jsem už natáčet v televizi pro Hřiště 7, došlo i na číslo s hořícími kužely. Byla z toho ve studiu spousta čoudu, přizvanému hasiči se hrůzou ježily vlasy na hlavě! Vysílat se to bude teď v neděli, jsem zvědavý, jak to bude sestříhané.
Ve středu jsem hrál na klavír na žákovském koncertě. Výsledek mohl být trošku lepší, ale měl jsem trému, protože jsem se teď mnohem víc než klavíru věnoval žonglování. Ale zkusím se polepšit!

Generální partner

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

S podporou

Děkujeme všem,
kteří podporují
nadání a úspěchy
dětí České republiky!