Jakub Janoušek

robotika LEGO

Zlatý oříšek jsem získal v roce 2018

Moje úspěchy:

Jakub od roku 2018 soutěží v robotických soutěžích týmů jako jednočlenný tým Kubík. V osmi letech se umístil na předních místech celostátních soutěží s mezinárodní účastí v tvrdé konkurenci patnáctiletých a starších hochů.
* Robotický den 2018 – soutěž s mezinárodní účastí bez věkově omezených kategorií, v současné době nejobtížnější soutěž robotických sledovačů čáry pořádaná v České republice – sledovač čáry Lego – postup do semifinálového kola.
* JedoBot – soutěž s mezinárodní účastí – sledovač čáry Lego - 1. místo v kategorii ZŠ, 2. místo v celkovém hodnocení ZŠ + SŠ + VŠ.
* Robotiáda – sledovač čáry – 7. místo v kategorii ZŠ, 12. místo v celkovém hodnocení ZŠ + SŠ
* Matematický klokan – 1. místo v celostátním hodnocení.
V roce 2017 (tj. v první a na počátku druhé třídy) Jakub soutěžil v robotických mezinárodních soutěžích Dr. E´s WeDo Challenges a Dr. E´s Mindstorms Challenges.
* Dr. E´s Mindstorms Challenges – vítěz listopadového kola soutěže.
* Dr. E´s Wedo Challenges – vítěz dubnového kola soutěže.
Kromě toho Jakub několikrát předváděl roboty postavené ze stavebnic řady LEGO Education (tj. Lego Mindstorms, WeDo a Jednoduché a hnané stroje):
* červen 2018 – na požádání učitelů předváděl roboty v ZŠ Třešť v rámci akce pořádané dětmi z devátých tříd,
* duben 2018 – ukázka robotů na Akademii domácích školáků v Praze,
* srpen 2017 – ukázka robotů na oslavě 755 let obce Miroslavské Knínice.

2019 - Robotiáda Brno-mezinárodní robotická soutěž-sledovač čáry -102 týmů v kategoriích ZŠ/do 15let/+SŠ/15-19/.
V kategorii ZŠ jsem se umístil jako druhý a v celkovém hodnocení ZŠ+SŠ jako sedmý.

Co právě dělám?

17.03.2019
Co se stalo za uplynulý měsíc? Představte si, že jsem dostal velký dar od Lega – stavebnici Lego Mindstorms EV3 31313. Navíc jsem od fanoušků lega Kostky.org dostal další skvělý dar – Doplňkovou soupravu EV3 45560. Obojí mi moc pomohlo, protože Lega je vždycky nedostatek a opravdu hodně mi toho chybělo. Chtěl bych jim moc poděkovat, opravdu moc. Navíc pan inženýr Pekárek domlouvá moje setkání s panem Reindlem – to je jediný český designer, který pracuje v Legu přímo v Billundu).
Panu inženýru Pekárkovi, ostatním fanouškům z Kostky.org i Legu bych chtěl za to všechno ještě jednou poděkovat.

17.02.2019
Píši zprávu o tom, co jsem zažil v souvislosti s Robotiádou - mezinárodním kláním robotů v Brně. Chystal jsem se na ni dlouho, postavil jsem robota, který se držel čáry jako klíště, byl už doladěný - a pár dní před soutěží na něj spadlo prkno. Musel jsem proto vylepšit a doladit jiného robota. Bylo to o nervy, dolaďoval jsem ho ještě na místě před soutěží. Představte si, že jsem měl až do začátku třetí rozjížďky nejlepší čas ze ZŠ. V posledním kole měl ale o 1,14 sekundy lepší čas tým čtyř velkých kluků ze ZŠ a skončil jsem proto ve své kategorii jako druhý. V celkovém hodnocení bylo přede mnou jen pět středoškoláků a ten tým ze ZŠ.

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

S podporou

Děkujeme všem,
kteří podporují
nadání a úspěchy
dětí České republiky!