Klára Gibišová

hra na klavír

Zlatý oříšek jsem získala v roce 2017

Moje úspěchy:

: Absolutní vítěz celostátní soutěže ve hře na klavír Prague Junior Note 2017, první místo v klavírní soutěži Karlovarská růžička 2017, první místo na soutěži Mladí pianisté na klavíru Steinway 2017, první místo v Ústředním kole klavírní soutěže ZUŠ 2017 a zvláštní cena poroty za interpretaci skladby P. I. Čajkovskij - Zpěv skřivánka, první místo v Krajském kole klavírní soutěže ZUŠ 2017, první místo v celostátní soutěži Prague Junior Note 2016, první místo v klavírní soutěži Mladí pianisté na klavíru Steinway 2016, první místo v klavírní soutěži Karlovarská růžička 2016 a cena pro nejmladšího účastníka, první místo ve čtyřruční hře na klavír Per Quattro Mani 2016 a zvláštní cena poroty za vynikající provedení skladby M. Dlouhý - Touha + ocenění za nejmladší účastníky, první místo na mezinárodní soutěži Beethovenovy Teplice 2016 a cena poroty Nejmladší oceněný účastník.

2018 - Soutěž Prague Junior Note 2018 - opět jsem se stala absolutním vítězem.

2018 - 1. cena na soutěži Mladí pianisté hrají na klavíru Steinway a Zvláštní cena za provedení skladby J. Haydna

2017 - Chtěla bych se podělit o radost hned ze dvou soutěží, kterých jsem se zúčastnila v listopadu. První byla Mezinárodní soutěž Amadeus 2017(zmiňuji ji v nominačním videu). Tam jsem získala 1. cenu, Mimořádnou cenu poroty za nejlepší výkon v I. - III. kategorii a navíc Cenu za interpretaci skladby W. A. Mozarta. Jen o pár týdnů později jsem byla na své nejtěžší soutěži - Mezinárodní dvoukolová soutěž Virtuosi per musica di pianoforte. Zde jsem kromě ceny pro nejmladšího účastníka získala 1. místo v kategorii do devíti let, zároveň titul Laureát první kategorie a dokonce i Cenu pro nejúspěšnějšího českého účastníka. A po tom všem soutěžním vypětí jsem hned spěchala zpátky do Prahy, kde jsem si večer opět zahrála se smyčcovým orchestrem Fénix (kterému za tu příležitost děkuji) - tentokrát v krásných prostorách Paláce Žofín. A teď už pilně pracuji na nových skladbách.

Co právě dělám?

01.04.2019
Mám za sebou další krásné zážitky, o které bych se chtěla podělit. V únoru jsem byla pozvána, abych zahrála na udílení cen Wernera von Siemense v Betlémské kapli. Dostalo se mi nejen velmi milého přijetí, ale mé hraní hosté odměnili potleskem ve stoje.
V březnu jsem hrála v Břevnovském klášteře, nejdřív na koncertě sólistů a o týden později čtyřručně s kamarádkou Klárkou.
Ve škole jsem již tradičně zahajovala vernisáž stonožkové výstavy a na konci března jsem hrála na charitativním koncertě pro děti nemocné akutní leukémií.

28.01.2019
Na začátku ledna jsem byla pozvána do Senátu, kde jsem zahrála na Tříkrálovém koledování, o pár dnů později jsem hrála čtyřručně s kamarádkou Klárkou na koncertě k nedožitým osmdesátým narozeninám Karla Svobody. Měla jsem tu obrovskou čest zahrát v Obecním domě na slavnostním udílení prestižních cen za klasickou hudbu Classic Prague Awards 2018 a byla jsem v pořadu Show Jana Krause. Zúčastnila jsem se i dalšího pracovního setkání s prof. Ivo Kahánkem v rámci projektu MenARTa znovu čtyřručně zahrála na festivalu Česká klavírní moderna dětem. Maraton skvělých zážitků jsem zakončila natáčením dvojnice ve filmu, kde samozřejmě sedím u klavíru.

21.12.2018
V prosinci jsem také prožila plno krásných věcí a tak se chci s Vámi podělit o radost. Hned na začátku prosince jsem reprezentovala naši ZUŠ v Bratislavě na společném koncertu žáků Základní umělecké školy Jána Albrechta v Bratislavě k 30. výročí založení bratislavské školy. Byla jsem pozvána do Rádia Junior (v archivu si můžete poslechnout, jaké to bylo https://prehravac.rozhlas.cz/audio/4020895?fbclid=IwAR3uTu9exqObn3QlMn_K7yrUqpx-1tVeQj4HsTMVoihvJMINXGrclxlF2Lo), na charitativní akci Ježíšek z La fabriky jsem si nejen zahrála svůj program, ale i koledy, které se mnou zpívala Dagmar Pecková (operní pěvkyně). Pak jsem byla modelem na dalším klavírním semináři s p. prof. Ivanem Klánským a naprosto krásný zážitek je, že paní Pecková za mnou dorazila i do školy a znovu si se mnou zazpívala koledy. A to se přitom vrátila ve TŘI ráno z koncertu a přesto už v 7.30 byla u nás ve škole. Závěrečný večírek v mojí ZUŠ už byl jen sladkou tečkou za náročným, ale krásným prosincem. Přeji všem klidné svátky, zdraví a dobré lidi kolem sebe. A už se moc těším na vysílání dalšího ročníku. Jo - a také jsem si převzala cenu Zlatý oříšek čtenářů ABC, čímž bych moc chtěla poděkovat všem, kteří pro mě hlasovali a podporovali mě.

17.11.2018
Listopad mám plný krásných zážitků. Nejdříve jsem se zúčastnila dalšího setkání s prof. Ivo Kahánkem v rámci stipendijního programu MenArt, zahrála jsem si v Koncertním sále Pražské konzervatoře, na koncertě vítězů klavírní soutěže Steinway a potom jsem si částečně splnila svůj sen a zahrála si v Rudolfinu s Českou studentskou filharmonií v programu pro děti, školy a rodiny Tučňáci v Rudolfinu. A úplně největší zážitek a nová zkušenost byl Benefiční koncert pro výstavbu nových varhan v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze, který živě přenášela i ČT2.

11.09.2018
Po krásných prázdninách jsem měla už první koncert. Zahajovala jsem hudební festival Mladá Praha a zahrála si tak znovu s orchestrem, tentokrát ve Valdštejnském paláci, v sídle Senátu. Nádherný zvuk, nádherný zážitek. A opět děkuji všem, kdo se na mé přípravě podílí.

29.08.2018
Ahoj, nezahálím ani o prázdninách. Na začátku srpna jsem byla na skvělém hudebním táboře, kde jsem si vyzkoušela i jiné nástroje, než klavír -třeba bicí, el. kytaru...a trochu jiný žánr, než jsou mé soutěžní skladby :-D Byl to úžasný týden plný hudby, smíchu a radosti.

Poslední srpnový víkend jsem byla na klavírních kurzech - projekt MenART - v Kroměříži, kde nám prof. Ivo Kahánek pomáhal s novým soutěžním programem.

Ale zbylo mi dost času i na výlety a tak jsem si léto opravdu užila.

15.06.2018
S velikou radostí hlásím další krásný úspěch - na soutěži Prague Junior Note 2018 jsem v obrovské konkurenci získala první místo a stala se opět absolutním vítězem soutěže. Je to krásné zakončení soutěžní sezony, veliká radost a poděkování mojí skvělé paní učitelce za přípravu a trpělivost.

01.06.2018
Mám za sebou další zkušenost - zahrála jsem si se Severočeskou filharmonií. Ve středu v Děčíne a ve čtvrtek v Teplicích. Byl to nádherný zážitek. Na obou koncertech hráli nejlepší studenti konzervatoře a já, jako odměna za vítězství na podzimní soutěži Virtuosi per musica di pianoforte.

18.05.2018
Vrátila jsem se ze soutěže Mladí pianisté hrají na klavír Steinway, kde jsem již po čtvrté získala první cenu. Letos navíc i zvláštní cenu za provedení skladby J. Haydna. Zahraji také na semináři s panem profesorem I. Klánským.

04.05.2018
Jdu se s vámi podělit o další velikou radost. Nadační fond Magdaleny Kožené vyhlásil první ročník stipendijního programu MenART, kde nabízí dvojici student ZUŠ – pedagog ZUŠ roční stipendium (4 pracovní setkání) v rámci uceleného programu spolupráce s mentory – výraznými uměleckými osobnostmi. A já jsem byla vybrána spolu s dalšími šesti šťastlivci! Naším mentorem je vynikající klavírista Ivo Kahánek. Moc se těším na nové zkušenosti.

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

S podporou

Děkujeme všem,
kteří podporují
nadání a úspěchy
dětí České republiky!