Aktuality

Tisková konference Zlatého oříšku 2017
Proběhlo tradiční setkání vítězů Zlatého oříšku s novináři.

Více...

Vítězové soutěže Zlatý oříšek 2017 byli slavnostně vyhlášeni
Na Nový rok bylo v České televizi již po devatenácté představeno třicet nejtalentovanějších dětí České republiky za rok 2017 a vyhlášená desítka dětí, které si převzaly keramickou sošku ptáčka se zlatým oříškem v zobáčku, diplom a finanční šek na částku 10 000 Kč na podporu své další činnosti.

Více...

Už se to blíží!
Představujeme vám třicítku úžasných dětí a dětských kolektivů České republiky, které se nominovaly na cenu Zlatý oříšek 2017.

Více...

Krajská kola soutěže Zlatý oříšek 2017
Tento víkend proběhla krajská kola Zlatého oříšku hned ve třech krajích – Ústeckém, Středočeském a Královehradeckém.

Více...

Navštivte krajská kola Zlatého oříšku 2017
Přijďte se podívat na přehlídku šikovných a nadaných dětí v rámci letos přihlášených krajů!

Více...

Začíná již 19. ročník soutěže Zlatý oříšek!
Tradičně na Den dětí startuje další ročník soutěže Zlatý oříšek a to již 19. v pořadí!

Více...

Tisková konference Zlatého oříšku 2016
Setkání vítězů s novináři proběhlo opět v Kaiserštejnském paláci v Praze.

Více...

18. ročník soutěže Zlatý oříšek 2016 má své vítěze!
Výsledky 18. ročníku soutěže Zlatý oříšek jsou známé.

Více...

Čekání na vítěze soutěže Zlatý oříšek 2016
Třicet nejtalentovanějších dětí z celé České republiky nyní bojuje o trofej nejvyšší - o prestižní titul držitel ceny Zlatý oříšek 2016.

Více...


Zlatý oříšek našich partnerů

Zlatá síň slávy

Karel Abraham

Motocyklový
závodník a vítěz
Zlatého oříšku
2005.

Úspěšný motocyklový závodník na domácí půdě i v zahraničí, držitel mnoha ocenění a historicky třetí český vítěz závodu Grand Prix. Ve svých dvaceti letech se stal nejmladším jezdcem v nejprestižnější kubatuře.

Rozhovor

David Navara

Šachový velmistr a vítěz
Zlatého oříšku 1998!

Je současným českým šachistou, který patří do světové špičky. Zatím nejvýše figuroval v žebříčku FIDE v říjnu 2006, kdy byl na 13. místě s ELO 2726. Po světovém poháru hraném v Chanty-Mansijsku získal za sportovní chování zvláštní cenu od guvernérky Chantymansijského autonomního okruhu Natalije Komarové.

Rozhovor

Gabriela Jílková

Talentovaná cimbálistka a vítězka Zlatého
oříšku 2006.

Je vítězkou ve hře na cimbál z roku 2006 a v současné době končí třetí ročník Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě. Účinkuje na mezinárodních hudebních festivalech a měla již první samostatný koncert.

Rozhovor

Jan Smigmator

Profesionální zpěvák
a vítěz Zlatého
oříšku 2000.

Jazzový a swingový zpěvák, dnes i dramaturg a moderátor vlastního hudebního pořadu Klub Evergreen na vlnách Dvojky Českého rozhlasu.

Rozhovor

Boni pueri

Chlapecký pěvecký sbor získal Zlatý oříšek v roce 2008.

Chlapci jsou držiteli mnoha ocenění, pravidelně se zúčastňují zajímavých koncertních vystoupení v Čechách i zahraničí. Odpovědi na otázky Zlatého oříšku nám zaslala Mgr. Hana Musílková, zástupkyně ředitele Českého chlapeckého sboru Boni pueri.

Rozhovor

Marie Černá

Úspěšná spisovatelka
a vítězka Zlatého
oříšku 2008.

Maruška má za sebou úspěchy v celostátních literárních soutěžích, jako je Svět očima dětí, Příbram Hanuše Jelínka, nebo soutěž Dopiš Ivonu Březinovou, kde obsadila první místa. V roce 2008 jí také vyšla první kniha Ramand. V současné době spolupracuje s Dětskou tiskovou agenturou a připravuje talkshow s finalisty Zlatého oříšku.

Rozhovor

Zlatý oříšek v médiích

Co právě dělají?

Matyáš Cahák
Obor: zpěv, hra na kytaru, klavír, ukulele
Přidáno: 16.04.2018
Matyáš Cahák
Obor: zpěv, hra na kytaru, klavír, ukulele
Přidáno: 16.04.2018
Martin Kot
Obor: Hra na akordeon
Přidáno: 15.04.2018
Vanesa Machová
Obor: twirling, gymnastika, pompom, baton
Přidáno: 29.03.2018
Jakub Jenšovský
Obor: fotografování
Přidáno: 25.03.2018
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 21.03.2018
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 21.03.2018
Jakub Jenšovský
Obor: fotografování
Přidáno: 19.03.2018
Jakub Jenšovský
Obor: fotografování
Přidáno: 07.03.2018
Sportovní gymnastika Trutnov
Obor: týmová sportovní gymnastika
Přidáno: 04.03.2018
Eduard Kollert
Obor: housle
Přidáno: 04.03.2018
Klára Šonková
Obor: Alpin snowboarding
Přidáno: 25.02.2018
Martin Kot
Obor: Hra na akordeon
Přidáno: 21.02.2018
Vanesa Machová
Obor: twirling, gymnastika, pompom, baton
Přidáno: 19.02.2018
Vanesa Machová
Obor: twirling, gymnastika, pompom, baton
Přidáno: 19.02.2018
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 07.02.2018
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 07.02.2018
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 07.02.2018
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 07.02.2018
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 07.02.2018
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 07.02.2018
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 07.02.2018
Eduard Kollert
Obor: housle
Přidáno: 23.01.2018
Šimon Bělík
Obor: stolní tenis
Přidáno: 30.12.2017
Šimon Bělík
Obor: stolní tenis
Přidáno: 30.12.2017
Šimon Bělík
Obor: stolní tenis
Přidáno: 30.12.2017
Eduard Kollert
Obor: housle
Přidáno: 25.11.2017
Anna Tyllerová
Obor: Skoky na trampolíně
Přidáno: 22.11.2017
Ivan Kříž
Obor: hra na akordeon
Přidáno: 20.11.2017
Martin Kot
Obor: Hra na akordeon
Přidáno: 09.11.2017
Martin Kot
Obor: Hra na akordeon
Přidáno: 20.09.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 06.09.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 04.09.2017
Markéta Hejdová
Obor: Všestranná hudebnice
Přidáno: 03.09.2017
Martin Kot
Obor: Hra na akordeon
Přidáno: 03.09.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 18.08.2017
Jonáš Vala
Obor: psaní na klávesnici všemi deseti, záznam a zpracování textů
Přidáno: 31.07.2017
Eduard Kollert
Obor: housle
Přidáno: 09.07.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 31.05.2017
Tomáš Flídr
Obor: matematika, zeměpis a další aktivity
Přidáno: 12.05.2017
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 02.05.2017
Jana a Markéta Hejdovy
Obor: sólový zpěv, komorní a sborový, klavír, flétny, kytara recitace
Přidáno: 01.05.2017
Markéta Hejdová
Obor: Všestranná hudebnice
Přidáno: 01.05.2017
Martin Kot
Obor: Hra na akordeon
Přidáno: 01.05.2017
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 25.04.2017
Jan Čmejla
Obor: hra na klavír, komponování skladeb
Přidáno: 16.04.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 13.04.2017
Dětský divadelní soubor Tyl
Obor: divadelní pohádky
Přidáno: 12.04.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 10.04.2017
Martin Kot
Obor: Hra na akordeon
Přidáno: 09.04.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 07.04.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 30.03.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 30.03.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 30.03.2017
Žesťová harmonie Trumpet Tune, ZUŠ Pardubice - Havlíčkova
Obor: Žesťová harmonie Trumpet Tune
Přidáno: 26.03.2017
Jonáš Vala
Obor: psaní na klávesnici všemi deseti, záznam a zpracování textů
Přidáno: 20.03.2017
Jan Myšák
Obor: lední hokej
Přidáno: 08.03.2017
Tomáš Flídr
Obor: matematika, zeměpis a další aktivity
Přidáno: 01.03.2017
Tereza Dubcová
Obor: Paradrezura jezdeckých koní
Přidáno: 01.03.2017
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 27.02.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 23.02.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 23.02.2017
Dětský divadelní soubor Tyl
Obor: divadelní pohádky
Přidáno: 16.02.2017
Kristýna Pěnkavová
Obor: Stolní tenis
Přidáno: 05.02.2017
Jan Myšák
Obor: lední hokej
Přidáno: 26.01.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 21.01.2017
Filip Horák
Obor: komponování a hra na klavír
Přidáno: 19.01.2017
Filip Horák
Obor: komponování a hra na klavír
Přidáno: 19.01.2017
Filip Horák
Obor: komponování a hra na klavír
Přidáno: 19.01.2017
Šimon Bělík
Obor: stolní tenis
Přidáno: 17.01.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 11.01.2017
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 08.01.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 06.01.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 06.01.2017
Šimon Bělík
Obor: stolní tenis
Přidáno: 05.01.2017
Jonáš Vala
Obor: psaní na klávesnici všemi deseti, záznam a zpracování textů
Přidáno: 05.01.2017
Anna Tyllerová
Obor: Skoky na trampolíně
Přidáno: 15.11.2016
Anna Tyllerová
Obor: Skoky na trampolíně
Přidáno: 24.10.2016
Anna Tyllerová
Obor: Skoky na trampolíně
Přidáno: 14.10.2016
Kristýna Pěnkavová
Obor: Stolní tenis
Přidáno: 02.10.2016
Dětský divadelní soubor Tyl
Obor: divadelní pohádky
Přidáno: 20.06.2016
Ludmila Rosenbaumová
Obor: hra na příčnou flétnu
Přidáno: 08.05.2016

Krajská předkola

Zlatý oříšek Karlovarského krajeZlatý oříšek Královéhradeckého krajeZlatý oříšek Libereckého krajeZlatý oříšek Středočeského krajeZlatý oříšek Ústeckého kraje