MŮJ PROFIL

Jonáš Vala

psaní na klávesnici všemi deseti, záznam a zpracování textů

Nominaci jsem získal
v roce 2016
 

ROK MÉHO NAROZENÍ: 2002

MOJE PŮSOBIŠTĚ: Rožnov pod Radhoštěm

BYL JSEM NOMINOVÁN ZA:
ZAV OSTRAVA 2016 – mistrovství ČR žáků 1. ročníků SŠ a mladších: 1. místo – absolutní vítěz, ZAV Junior Opava 2016 – mistrovství žáků ZŠ: 1. místo – absolutní vítěz – mistr republiky Mezinárodní internetová soutěž INTERSTENO 2016 - kategorie žáci (do 16 let): 3. místo – mateřský jazyk, 5. místo – vícejazyčná soutěž, 33. INTERNATIONALES JUGENDTREFFEN IN WIEN: 1. místo, ZAV Přerov 2016 – soutěž žáků 3. ročníků SŠ a talentovaných mladších: 1. místo – absolutní vítěz, Mistrovství ČR OPEN ve zpracování textu 2015 – kategorie žáci (do 16 let): 2. místo – absolutní pořadí vicemistr republiky, Valašský datel 2015 – soutěž žáků 2. ročníků SŠ a talentovaných mladších: 1. místo – absolutní vítěz, 50th INTERSTENO congress 2015 Budapest – mistrovství světa v záznamu a zpracování textů – kategorie pupils (do 16 let): 3. místo absolutní pořadí (3. místo korektura textu, 3. místo diktát C-B-A, 3. místo audiotranscription, 3. místo protokolování), ZAV OSTRAVA 2015 – mistrovství ČR žáků 1. ročníků SŠ a mladších: 2. místo – absolutní pořadí, ZAV Junior Karviná 2015 – mistrovství žáků ZŠ: 2. místo – absolutní pořadí – vicemistr republiky, Mezinárodní internetová soutěž INTERSTENO 2015 - kategorie žáci (do 16 let): 17. místo – mateřský jazyk, 7. místo – vícejazyčná soutěž, ZAV Přerov 2015 – soutěž žáků 3. ročníků SŠ a talentovaných mladších: 4. místo – absolutní pořadí, Mistrovství ČR OPEN ve zpracování textu 2014 – kategorie žáci (do 16 let): 3 x 3. místo Šenovský datel 2014 – soutěž žáků 2. ročníků SŠ a talentovaných mladších: 2. místo – absolutní pořadí. Jonáš se aktivně podílí na vývoji českého systému strojového těsnopisu ZAVPIS a předává své zkušenosti mladším talentům.

CO PRÁVĚ DĚLÁM?

20.03.2017
Rok se s rokem sešel a já jsem se už počtvrté rozjel na celorepublikovou soutěž v psaní na klávesnici ZAV Přerov 2017. Toto klání je každoročně určené pro studenty 3. ročníků středních škol, ale i pro mladší šikovné písaře. Dvoudenní soutěž tohoto typu tradičně zahajuje bodovaný trénink, který je i pro vyučující velmi zajímavý, protože živě sledují průběžné výsledky. Do druhého dne jsou soustředěny tři desetiminutové opisy, které se samostatně vyhlašují a ze kterých se vyhodnocuje kombinace jednotlivců i družstev. V průběhu náročného dopoledne jsem také stihl rozhovor pro regionální televizi, na jejíž reportáž se můžete podívat dole. Moje rychlost dosahovala až 600 úhozů za minutu, a tak jsem v konkurenci 60 písařů z celé republiky jednotlivé disciplíny vyhrál a stal se absolutním vítězem. Do konce školního roku mě čeká ještě několik soutěží, které vyvrcholí mistrovstvím světa v Berlíně.
05.01.2017
Dobrý den, ahoj! Nedlouho po natáčení slavnostního finále Zlatého oříšku jsem byl hostem ranního pořadu Dobré ráno, kde jsem ukázal divákům dovednost psaní na klávesnici všemi deseti. Společně se zástupci Internetové školy ZAV jsem poukázal na výhody psaní všemi deseti, přiblížil jsem průběh soutěží, tréninkových soustředění a využívání této dovednosti v běžném životě. Záznam můžete zhlédnout zde (nutno zkopírovat do adresního řádku): http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10435049455-dobre-rano/316292320020122/obsah/510925-psani-vsemi-deseti

Co právě dělají?

Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 31.05.2017
Tomáš Flídr
Obor: matematika, zeměpis a další aktivity
Přidáno: 12.05.2017
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 02.05.2017
Jana a Markéta Hejdovy
Obor: sólový zpěv, komorní a sborový, klavír, flétny, kytara recitace
Přidáno: 01.05.2017
Markéta Hejdová
Obor: Všestranná hudebnice
Přidáno: 01.05.2017
Martin Kot
Obor: Hra na akordeon
Přidáno: 01.05.2017
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 25.04.2017
Jan Čmejla
Obor: hra na klavír, komponování skladeb
Přidáno: 16.04.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 13.04.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 13.04.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 13.04.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 13.04.2017
Dětský divadelní soubor Tyl
Obor: divadelní pohádky
Přidáno: 12.04.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 10.04.2017
Martin Kot
Obor: Hra na akordeon
Přidáno: 09.04.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 07.04.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 30.03.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 30.03.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 30.03.2017
Žesťová harmonie Trumpet Tune, ZUŠ Pardubice - Havlíčkova
Obor: Žesťová harmonie Trumpet Tune
Přidáno: 26.03.2017
Jonáš Vala
Obor: psaní na klávesnici všemi deseti, záznam a zpracování textů
Přidáno: 20.03.2017
Jan Myšák
Obor: lední hokej
Přidáno: 08.03.2017
Tomáš Flídr
Obor: matematika, zeměpis a další aktivity
Přidáno: 01.03.2017
Tereza Dubcová
Obor: Paradrezura jezdeckých koní
Přidáno: 01.03.2017
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 27.02.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 23.02.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 23.02.2017
Dětský divadelní soubor Tyl
Obor: divadelní pohádky
Přidáno: 16.02.2017
Kristýna Pěnkavová
Obor: Stolní tenis
Přidáno: 05.02.2017
Jan Myšák
Obor: lední hokej
Přidáno: 26.01.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 21.01.2017
Filip Horák
Obor: komponování a hra na klavír
Přidáno: 19.01.2017
Filip Horák
Obor: komponování a hra na klavír
Přidáno: 19.01.2017
Filip Horák
Obor: komponování a hra na klavír
Přidáno: 19.01.2017
Šimon Bělík
Obor: stolní tenis
Přidáno: 17.01.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 11.01.2017
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 08.01.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 06.01.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 06.01.2017
Šimon Bělík
Obor: stolní tenis
Přidáno: 05.01.2017
Jonáš Vala
Obor: psaní na klávesnici všemi deseti, záznam a zpracování textů
Přidáno: 05.01.2017
Anna Tyllerová
Obor: Skoky na trampolíně
Přidáno: 15.11.2016
Anna Tyllerová
Obor: Skoky na trampolíně
Přidáno: 24.10.2016
Anna Tyllerová
Obor: Skoky na trampolíně
Přidáno: 14.10.2016
Kristýna Pěnkavová
Obor: Stolní tenis
Přidáno: 02.10.2016
Dětský divadelní soubor Tyl
Obor: divadelní pohádky
Přidáno: 20.06.2016
Ludmila Rosenbaumová
Obor: hra na příčnou flétnu
Přidáno: 08.05.2016
Nela Polášková
Obor: klasický a moderní tanec (balet) a moderní gymnastika
Přidáno: 04.04.2016
Dětský divadelní soubor Tyl
Obor: divadelní pohádky
Přidáno: 03.04.2016
Andrea Kurečajová
Obor: Tanec Hulla-Hop
Přidáno: 24.03.2016
Ludmila Rosenbaumová
Obor: hra na příčnou flétnu
Přidáno: 21.03.2016
Vojtěch Turland
Obor: LOGIKA, MATEMATIKA, FYZIKA, ANGLIČTINA, HOUSLE, 4 DRUHY FLÉTEN A SBOROVÝ ZPĚV
Přidáno: 16.03.2016
Kristýna Pěnkavová
Obor: Stolní tenis
Přidáno: 12.03.2016
Dětský divadelní soubor Tyl
Obor: divadelní pohádky
Přidáno: 10.03.2016
Ludmila Rosenbaumová
Obor: hra na příčnou flétnu
Přidáno: 03.03.2016
Marek Pošta
Obor: zpěv a hra na kytaru
Přidáno: 15.02.2016
Jsme tým
Obor: Charitativní činnost
Přidáno: 31.01.2016
Ludmila Rosenbaumová
Obor: hra na příčnou flétnu
Přidáno: 28.01.2016
Dětský divadelní soubor Tyl
Obor: divadelní pohádky
Přidáno: 21.01.2016
Dětský divadelní soubor Tyl
Obor: divadelní pohádky
Přidáno: 21.01.2016
Kristýna Pěnkavová
Obor: Stolní tenis
Přidáno: 19.01.2016
Dětský divadelní soubor Tyl
Obor: divadelní pohádky
Přidáno: 14.01.2016
Sabina Dajčarová
Obor: Sportovní střelba ze vzduchové pušky a sportovní malorážky
Přidáno: 11.01.2016
Kristýna Pěnkavová
Obor: Stolní tenis
Přidáno: 05.01.2016
Kateřina Dvořáková
Obor: lední hokej - brankář
Přidáno: 05.01.2016
Mateusz Wojnarovicz
Obor: IT
Přidáno: 05.01.2016
Lukáš Mayer, Pavel Hrubý TV Jáchymov
Obor: moderování, kamera, provozování TV Jáchymov
Přidáno: 02.01.2016
Vít Pilař
Obor: sólový zpěv
Přidáno: 02.12.2015
Lukáš Mayer, Pavel Hrubý TV Jáchymov
Obor: moderování, kamera, provozování TV Jáchymov
Přidáno: 29.11.2015
Nela Fialová
Obor: Poezie - skládání básní a jejich přednes, hra na klavír
Přidáno: 09.11.2015
Gymnastky Sokol Dvůr Králové n. L.
Obor: týmová gymnastika
Přidáno: 08.11.2015
Jsme tým
Obor: Charitativní činnost, tanec, recitace, literární činnost, výtvarná činnost, lidové tradice
Přidáno: 07.11.2015
Aneta Ondrysková
Obor: hra na hoboj vystavování a agility se svými psy
Přidáno: 07.11.2015
Sára Erbenová
Obor: věnuje se týmové gymnastice, sportovní všestrannosti, atletice
Přidáno: 06.11.2015
Dětský divadelní soubor Tyl
Obor: divadelní pohádky
Přidáno: 06.11.2015
Rytmus Chodov
Obor: Street dance, show dance
Přidáno: 03.11.2015
Markéta Hejdová
Obor: Všestranná hudebnice
Přidáno: 01.11.2015
Jana a Markéta Hejdovy
Obor: sólový zpěv, komorní a sborový, klavír, flétny, kytara recitace
Přidáno: 01.11.2015
Marek Pošta
Obor: zpěv a hra na kytaru
Přidáno: 31.10.2015
Marek Pošta
Obor: zpěv a hra na kytaru
Přidáno: 31.10.2015
Marek Pošta
Obor: zpěv a hra na kytaru
Přidáno: 31.10.2015
Nela Fialová
Obor: Poezie - skládání básní a jejich přednes, hra na klavír
Přidáno: 05.10.2015
Lvíčátka Klimkovice
Obor: Hasičina - přípravka mladých hasičů
Přidáno: 02.10.2015
Jiří Vala
Obor: matematika, astronomie, fyzika, hra na housle
Přidáno: 16.08.2015
Kristýna Pokorná
Obor: Spisovatelka
Přidáno: 16.08.2015
Nela Fialová
Obor: Poezie - skládání básní a jejich přednes, hra na klavír
Přidáno: 29.07.2015
Klára a Volodymyr Vaněčková a Drahun
Obor: párový sportovně -společenský tanec, zahrnující tance latinsko-americké a standardní
Přidáno: 08.07.2015

Krajská předkola

Zlatý oříšek Karlovarského krajeZlatý oříšek Královéhradeckého krajeZlatý oříšek Libereckého krajeZlatý oříšek Středočeského krajeZlatý oříšek Ústeckého kraje