Aktuality

Uzávěrka soutěže Zlatý oříšek 2018 se blíží!
20. ročník soutěže Zlatý oříšek je v plném proudu a čeká na vaše přihlášky! Hlásit se mohou šikovné děti nebo celé dětské kolektivy z celé České republiky ve věku 6 – 14 let.

Více...

Začíná již 20. ročník soutěže Zlatý oříšek!
Tradičně na Den dětí startuje další ročník soutěže Zlatý oříšek a to již 20. v pořadí!

Více...

Tisková konference Zlatého oříšku 2017
Proběhlo tradiční setkání vítězů Zlatého oříšku s novináři.

Více...

Vítězové soutěže Zlatý oříšek 2017 byli slavnostně vyhlášeni
Na Nový rok bylo v České televizi již po devatenácté představeno třicet nejtalentovanějších dětí České republiky za rok 2017 a vyhlášená desítka dětí, které si převzaly keramickou sošku ptáčka se zlatým oříškem v zobáčku, diplom a finanční šek na částku 10 000 Kč na podporu své další činnosti.

Více...

Už se to blíží!
Představujeme vám třicítku úžasných dětí a dětských kolektivů České republiky, které se nominovaly na cenu Zlatý oříšek 2017.

Více...

Krajská kola soutěže Zlatý oříšek 2017
Tento víkend proběhla krajská kola Zlatého oříšku hned ve třech krajích – Ústeckém, Středočeském a Královehradeckém.

Více...

Navštivte krajská kola Zlatého oříšku 2017
Přijďte se podívat na přehlídku šikovných a nadaných dětí v rámci letos přihlášených krajů!

Více...

Tisková konference Zlatého oříšku 2016
Setkání vítězů s novináři proběhlo opět v Kaiserštejnském paláci v Praze.

Více...

18. ročník soutěže Zlatý oříšek 2016 má své vítěze!
Výsledky 18. ročníku soutěže Zlatý oříšek jsou známé.

Více...


Zlatý oříšek našich partnerů

Goldene nuss

Der Wettbewerb „Goldene Nuss“ ist ein Wettbewerb für Kinder im Alter von 6 bis 14 Jahren. Der Preis kann allen Kindern verliehen werden, die etwas Außergewöhnliches erreicht haben, und das auf den verschiedensten Gebieten – z. B. Sport, Mathematik, Kunst, Biologie, Geschichte usw. Die Anmeldung erfolgt mit Anmeldescheinen, die in den verschiedenen tschechischen Medien (Presse, Rundfunk und Internet) während des Jahres mehrmals veröffentlicht werden. Am Ende des Jahres wählt eine Fachjury die besten 30 Kandidaten, die in das öffentlich-rechtliche Fernsehen Ceska televize eingeladen werden, wo dann das Finale stattfindet. Am 1. Januar werden traditionell in einer Sendung den 10 Gewinnern die Preise übergeben. Diese Sendung wird vor der Neujahrsrede des Präsidenten der Tschechischen Republik ausgestrahlt. Ziel des Projektes ist, hauptsächlich der jungen Generation ein Gefühl zu vermitteln, dass es sehr wichtig ist, sich im eigenen Leben um etwas zu bemühen, und dass die Gesellschaft einen persönlicher Einsatz positiv bewertet und belohnt. Das Projekt „Goldene Nuss“ ist ein nichtkommerzielles Projekt, dessen Aufgabe es ist, der Gesellschaft Kindern vorzustellen, die in den Medien stehen können. Das Projekt steht im Kontrast zur Tatsache, dass die Medienlandschaft sich heutzutage überwiegend für „spektakulärere“ Themen wie Kinderprostitution, Drogenabhängigkeit oder Kinderkriminalität interessiert. Die wichtige Rolle dieses Projektes haben auch die tschechischen Ministerien (Ministerium für Schulwesen, Jugend und Sport und das Kulturministerium des Tschechischen Republik) anerkannt, die den Wettbewerb „Goldene Nuss“ mit einer Schirmherrschaft unterstützen.

Zlatý oříšek v médiích

Co právě dělají?

Aneta Novotná
Obor: MTB-horská kola Cross-country CX-cyklokros
Přidáno: 13.10.2018
Sportovní gymnastika Trutnov
Obor: týmová sportovní gymnastika
Přidáno: 30.09.2018
Flash Jaroměř
Obor: scénický tanec
Přidáno: 25.09.2018
Klára Gibišová
Obor: hra na klavír
Přidáno: 11.09.2018
Klára Gibišová
Obor: hra na klavír
Přidáno: 29.08.2018
Tereza Czyžová
Obor: jezdectví - voltiž
Přidáno: 07.07.2018
Tereza Czyžová
Obor: jezdectví - voltiž
Přidáno: 07.07.2018
Martin Kot
Obor: Hra na akordeon
Přidáno: 16.06.2018
Klára Gibišová
Obor: hra na klavír
Přidáno: 15.06.2018
Barbora Reslová
Obor: přírodověda - biologie, ekologie
Přidáno: 07.06.2018
Klára Gibišová
Obor: hra na klavír
Přidáno: 01.06.2018
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 23.05.2018
Jakub Jenšovský
Obor: fotografování
Přidáno: 23.05.2018
Barbora Ticháčková
Obor: hra na trubku
Přidáno: 20.05.2018
Klára Gibišová
Obor: hra na klavír
Přidáno: 18.05.2018
Barbora Ticháčková
Obor: hra na trubku
Přidáno: 13.05.2018
Jakub Jenšovský
Obor: fotografování
Přidáno: 10.05.2018
Jakub Jenšovský
Obor: fotografování
Přidáno: 10.05.2018
Ivan Kříž
Obor: hra na akordeon
Přidáno: 07.05.2018
Klára Gibišová
Obor: hra na klavír
Přidáno: 04.05.2018
Barbora Ticháčková
Obor: hra na trubku
Přidáno: 04.05.2018
Matyáš Cahák
Obor: zpěv, hra na kytaru, klavír, ukulele
Přidáno: 16.04.2018
Matyáš Cahák
Obor: zpěv, hra na kytaru, klavír, ukulele
Přidáno: 16.04.2018
Martin Kot
Obor: Hra na akordeon
Přidáno: 15.04.2018
Vanesa Machová
Obor: twirling, gymnastika, pompom, baton
Přidáno: 29.03.2018
Jakub Jenšovský
Obor: fotografování
Přidáno: 25.03.2018
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 21.03.2018
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 21.03.2018
Jakub Jenšovský
Obor: fotografování
Přidáno: 19.03.2018
Jakub Jenšovský
Obor: fotografování
Přidáno: 07.03.2018
Sportovní gymnastika Trutnov
Obor: týmová sportovní gymnastika
Přidáno: 04.03.2018
Eduard Kollert
Obor: housle
Přidáno: 04.03.2018
Klára Šonková
Obor: Alpin snowboarding
Přidáno: 25.02.2018
Martin Kot
Obor: Hra na akordeon
Přidáno: 21.02.2018
Vanesa Machová
Obor: twirling, gymnastika, pompom, baton
Přidáno: 19.02.2018
Vanesa Machová
Obor: twirling, gymnastika, pompom, baton
Přidáno: 19.02.2018
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 07.02.2018
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 07.02.2018
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 07.02.2018
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 07.02.2018
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 07.02.2018
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 07.02.2018
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 07.02.2018
Eduard Kollert
Obor: housle
Přidáno: 23.01.2018
Šimon Bělík
Obor: stolní tenis
Přidáno: 30.12.2017
Šimon Bělík
Obor: stolní tenis
Přidáno: 30.12.2017
Šimon Bělík
Obor: stolní tenis
Přidáno: 30.12.2017
Eduard Kollert
Obor: housle
Přidáno: 25.11.2017
Anna Tyllerová
Obor: Skoky na trampolíně
Přidáno: 22.11.2017
Ivan Kříž
Obor: hra na akordeon
Přidáno: 20.11.2017
Martin Kot
Obor: Hra na akordeon
Přidáno: 09.11.2017
Martin Kot
Obor: Hra na akordeon
Přidáno: 20.09.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 06.09.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 04.09.2017
Markéta Hejdová
Obor: Všestranná hudebnice
Přidáno: 03.09.2017
Martin Kot
Obor: Hra na akordeon
Přidáno: 03.09.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 18.08.2017
Jonáš Vala
Obor: psaní na klávesnici všemi deseti, záznam a zpracování textů
Přidáno: 31.07.2017
Eduard Kollert
Obor: housle
Přidáno: 09.07.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 31.05.2017
Tomáš Flídr
Obor: matematika, zeměpis a další aktivity
Přidáno: 12.05.2017
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 02.05.2017
Jana a Markéta Hejdovy
Obor: sólový zpěv, komorní a sborový, klavír, flétny, kytara recitace
Přidáno: 01.05.2017
Markéta Hejdová
Obor: Všestranná hudebnice
Přidáno: 01.05.2017
Martin Kot
Obor: Hra na akordeon
Přidáno: 01.05.2017
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 25.04.2017
Jan Čmejla
Obor: hra na klavír, komponování skladeb
Přidáno: 16.04.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 13.04.2017
Dětský divadelní soubor Tyl
Obor: divadelní pohádky
Přidáno: 12.04.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 10.04.2017
Martin Kot
Obor: Hra na akordeon
Přidáno: 09.04.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 07.04.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 30.03.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 30.03.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 30.03.2017
Žesťová harmonie Trumpet Tune, ZUŠ Pardubice - Havlíčkova
Obor: Žesťová harmonie Trumpet Tune
Přidáno: 26.03.2017
Jonáš Vala
Obor: psaní na klávesnici všemi deseti, záznam a zpracování textů
Přidáno: 20.03.2017
Jan Myšák
Obor: lední hokej
Přidáno: 08.03.2017
Tomáš Flídr
Obor: matematika, zeměpis a další aktivity
Přidáno: 01.03.2017
Tereza Dubcová
Obor: Paradrezura jezdeckých koní
Přidáno: 01.03.2017
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 27.02.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 23.02.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 23.02.2017
Dětský divadelní soubor Tyl
Obor: divadelní pohádky
Přidáno: 16.02.2017
Kristýna Pěnkavová
Obor: Stolní tenis
Přidáno: 05.02.2017
Jan Myšák
Obor: lední hokej
Přidáno: 26.01.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 21.01.2017
Filip Horák
Obor: komponování a hra na klavír
Přidáno: 19.01.2017
Filip Horák
Obor: komponování a hra na klavír
Přidáno: 19.01.2017
Filip Horák
Obor: komponování a hra na klavír
Přidáno: 19.01.2017
Šimon Bělík
Obor: stolní tenis
Přidáno: 17.01.2017
Taneční pár Jan Burant a Eliška Plachá
Obor: Společenský tanec - standadní (ST) a latinskoamerický (LA)
Přidáno: 11.01.2017
Karolína Dejová
Obor: tanec - show
Přidáno: 08.01.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 06.01.2017
CrossDance tým 2016
Obor: latinoshow, synchro dance, latinsko americké formace
Přidáno: 06.01.2017
Šimon Bělík
Obor: stolní tenis
Přidáno: 05.01.2017
Jonáš Vala
Obor: psaní na klávesnici všemi deseti, záznam a zpracování textů
Přidáno: 05.01.2017
Anna Tyllerová
Obor: Skoky na trampolíně
Přidáno: 15.11.2016
Anna Tyllerová
Obor: Skoky na trampolíně
Přidáno: 24.10.2016

Krajská předkola

Zlatý oříšek Karlovarského krajeZlatý oříšek Královéhradeckého krajeZlatý oříšek Libereckého krajeZlatý oříšek Hlavního města PrahaZlatý oříšek Středočeského krajeZlatý oříšek Ústeckého kraje